Piektdiena, 30. oktobris Ulla, Nadīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz profesionāļa karjeras sliekšņa

Uz profesionāļa karjeras sliekšņa
11.06.2007 18:06

0

Atslēgvārdi

Galda tenisists Matīss Burģis uz dažām dienām ir atbraucis mājās, bet jau drīzumā uzsāks gatavošanos savam pēdējam Eiropas junioru čempionātam. Šī Matīsam ir pēdējā sezona, kad viņš vēl startēs junioru turnīros, bet jau nākošgad visa uzmanība tiks veltīta pieaugušo sportam. Pirmo šāda līmeņa pieredzi Matīss nesen smēlās pasaules pieaugušo čempionātā, kurā konkrēti mērķi viņam netika izvirzīti, ja nu vienīgi uzdevums bija izkļūt no apakšgrupas, kas arī tika paveikts.

Pieaugušo līmenī dominē pavisam cits spēles stils, kas ievērojami atšķiras no junioru snieguma, arī meistarības līmenis ir augstāks. Eiropas junioru čempionāts Slovākijā gan nebūs grobiņnieka pēdējais starts savā vecuma grupā. Tāpat Matīss cer iekļūt pasaules junioru “Open” sērijas finālā. Šajās sacensībās viņš ir piedalījies trijos no 12 posmiem un pašlaik atrodas 30.vietā, tiesa, viņam vēl nav pieskaitīti Francijas “Open” nopelnītie punkti. Tiem vajadzētu būt visai labiem, jo bez 2.vietas vienspēlēs Burģim izdevās arī itin sekmīgi aizvadīt dubultspēļu turnīru. Savukārt decembra vidū sportists plāno piedalīties pasaules junioru čempionātā, kas norisināsies ASV.

Mainīsies arī sportista statuss pašreizējā komandā “Zugbrucke Grenzau”. Jau šīs sezonas izskaņā Matīss ar savu klubu noslēdza viena gada līgumu un nākošo sezonu spēlēs bundeslīgā. Uz vadošo lomu komandā viņš, protams, vēl var tikai cerēt, taču iekļūšana vienā no spēcīgākajām Vācijas vienībām pats par sevi jau ir ievērojams sasniegums. Nākošgad spēlētāja karjeru beigs TTC “Zugbrucke Grenzau” spēlējošais treneris – ķīnietis Čun Zi, kurš līdz šim bija komandas piektais numurs, un Matīss ieņems vietu, ko atbrīvos kādreiz viens no pasaules elites spēlētājiem. Pagaidām gan jaunā latvieša vienīgais ieguldījums komandas panākumos ir atrašanās tribīnēs un savu kluba biedru atbalstīšana ceļā uz Vācijas čempionu titula iegūšanu. Aizejošā sezona liepājnieka vienībai ir izdevusies ļoti veiksmīga, jo izdevās uzvarēt regulārajā sezonā, bet izslēgšanas mačos nupat spraigā cīņā tika izkarota vieta finālā. Pērn TTC “Zugbrucke Grenzau”, kas tiek uzskatīts par titulētāko Vācijas galda tenisa klubu, ceļš pretī čempionu titulam aprāvās pusfinālā. Finālā Matīss prognozē grūtu cīņu, bet izredzes uzvarēt sportists vērtē kā labas.

Galda teniss Vācijā tiek uzskatīts par ceturto populārāko sporta veidu, apsteidzot pat basketbolu un hokeju. Pie tam tuvāko gadu laikā Vācijas galda tenisā varētu parādīties ļoti liela nauda, jo kāda no valsts televīzijas kompānijām nopietni interesējas par bundeslīgas spēļu translāciju. Valsts vadošo spēlētāju kontrakti var sasniegt pat 200000 eiro gadā. Matīss uz šādām summām pagaidām nevar cerēt, viņa mērķis ir demonstrēt labu sniegumu pirmajā komandā, bet atalgojuma lielums būs atkarīgs no saņemtajām prēmijām.

Burģis Vācijā jau otro gadu dzīvo netālu no Koblencas, kas atrodas Beļģijas un Luksemburgas robežas tuvumā. Turpat arī mācās Horgrenshauzenes ģimnāzijā. Pašlaik gan mācību procesā ir paņemta neliela pauze, kuras laikā sportists intensīvi apgūst vācu valodu. Vairāk laika pavadot Vācijā, nevis Latvijā, arī vācu draugu netrūkst. Tie lielākoties ir vai nu komandas biedri, vai arī vienaudži no skolas. Pati pilsētiņa ir ļoti maza, ar ierobežotām izklaides iespējām. Aktīvākai atpūtai piemērotāka ir Koblenca, kurā ir gan boulinga zāles, gan kinoteātri, gan mūzikas klubi. Tieši turp jaunieši dodas izklaidēties nedēļas nogalēs, tiesa, ar vienu nosacījumi – ja nav jātrenējas vai jāspēlē.

Savukārt darbdienās brīva laika liepājniekam nav gandrīz nemaz. Skrienot krosu, kalnainā apkārtne ir tik gleznaina, ka vairāk sagādā estētisku baudījumu, nevis fizisku slodzi, bet pārējās dienas daļu aizņem treniņi – dažreiz pat trīs dienā. Kā stāsta Matīss, tad lielā slodze treniņos ir iemesls, kāpēc viņam tā īsti nav laika draudzenei, taču, kā jau tas jaunam cilvēkam pienākas, pilnībā no meiteņu kompānijas nav iespējams atteikties.

Jautāts par gatavību vecā kontinenta meistarsacīkstēm, Matīss uzsver, daļējo inventāra maiņu, kas, viņaprāt, ir attaisnojusies. Iepriekšējā ražotāja piedāvātās gumijas bieži vien bijušas neprognozējamas, piemēram, ja gumiju maiņa bija jāveic kāda turnīra laikā, tad rezultāti varēja pasliktināties pat visai ievērojami. Par pozitīvu momentu pēdējos turnīros Burģis uzskata savas īpašās spēles sistēmas atrašanu, kas ir ļāvis uzlabot sniegumu.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Savā pēdējā Eiropas junioru čempionātā Matīss Burģis centīsies sekmēt arī Latvijas izlases startu.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz