Uzsākts ražīgs jaunais gads

24.01.2018 07:05

Latvijas loka šāvējiem janvāris ir piesātināts ar sacensībām. Sportisti jau paguvuši piedalīties četros mačos, bet turpinājumā Ventspilī paredzēts Latvijas atklātais telpu loka šaušanas čempionāts.

Janvāra sākumā Latvijas Loka šaušanas federācijas ikmēneša sacensības iesācējiem notika vēl nebijušā formātā. Mači norisinājās divās pilsētās vienlaicīgi – Rīgā un “Archery Liepāja” kluba telpās. Kopumā sacensībās “Mani pirmie starti” piedalījās 84 dalībnieki, no kuriem 43 šāva Liepājas kluba mājvietā.

Sacensību rezultātus vērtēja vienā konkurencē ar Rīgas turnīra dalībniekiem. Labi gada pirmajās sacensībās sevi parādīja gan Liepājas šāvēji, gan Grobiņas kluba “Curland” un Durbes “Lindales uguns” pārstāvji. Olimpiskā loka klasē sava vecuma grupās par uzvarētājiem kļuva Grobiņas sportisti Lauris Lagzdiņš un Rainers Vitkus, kā arī Durbes loka šāvēja Kintija Laima Trinkūna. Neaprīkota loka klasē 1. vietu izcīnīja “Archery Liepāja” pārstāvji Raimonds Gūtmanis, Vitālijs Solovjovs un Reinis Kuršis, kā arī kluba “Curland” sportists Artis Salna.

Turpinājumā Rīgā notika īpašas Latvijas elites loka šaušanas sacensības, kurās varēja piedalīties tikai spēcīgākie sportisti. Uz šīm sacensībām Latvijas Loka šaušanas federācija uzaicināja astoņus vīriešus un astoņas sievietes. “Archery Liepāja” loka šaušanas kluba vadītājs Jānis Bružis olimpiskā loka klasē ieguva 4. vietu, bet sacensībās uzvarēja “Amazones” pārstāvis Eduards Lapsiņš.

Divas janvāra sacensības uzņēma arī Grobiņa. Vispirms norisinājās sacensības “Seeburgas stops”, kas pulcēja 50 šāvējus no Latvijas un Lietuvas, kuri iepriekš bija sasnieguši vismaz otro sporta klasi. Lielākā konkurence šajās sacensībās bija olimpiskā loka klasē – 26 šāvēji. Arī Grobiņā nepārspēts palika Eduards Lapsiņš, bet “Curland” pārstāvis Lauris Lagzdiņs ierindojās 4. vietā. Par vienu no lielākajiem pārsteigumiem parūpējās 12 gadus vecā Durbes kluba “Lindales uguns” loka šāvēja Madara Spāģe, kura uzvarēja olimpiskā loka klasē sieviešu konkurencē. Savukārt neaprīkota loka klasē nepārspēts palika Liepājas pārstāvis Vitālijs Solovjovs.

Nākamajā dienā pēc “Seeburgas stopa” turpat Grobiņā norisinājās Latvijas apvidus loka šaušanas čempionāts. Kopumā mačos startēja 88 loka šāvēji no Latvijas un Lietuvas. Šis čempionāts “Archery Liepāja” šāvējiem paliks atmiņā ar labiem rezultātiem un vairākiem Latvijas rekordiem. Jānis Bružis pēc divu gadu atpūtas no neaprīkota loka klases atgriezās šajā kategorijā un ar jaunu Latvijas rekordu – 275 punkti – kļuva par uzvarētāju. Pašreizējais Eiropas rekords šajā klasē arī ir 275 punkti, bet iepriekšējais Latvijas rekords tika labots par 10 punktiem.

Par sacensību uzvarētājiem sava vecuma grupās un kategorijās kļuva “Archery Liepāja” sportisti Emīlija Gārde, Līva Freimane, Vitālijs Solovjovs un Laura Janvāre. No Grobiņas “Curland” uzvaras izcīnīja Nora Rone, Artis Salna un Rainers Vitkus.

Janvārī loka šāvējiem Ventspilī paredzēts aizvadīt Latvijas atklāto telpu loka šaušanas čempionātu, bet 10. februārī Liepājā un Rīgā norisināsies sacensību “Mani pirmie starti” otrais posms. Savukārt no 16. līdz 18. februārim Ventspilī tiks aizvadīts Baltijas atklātais loka šaušanas čempionāts.