Pirmdiena, 20. maijs Venta, Salvis, Selva

Uzvara sākās ar saturīgu aizsardzību

15.11.2011 07:04

Vaiņodes handbolisti, savā laukumā ar 38:21 (19:8) pārspējot vienību “Ogre”, izcīnīja savu trešo panākumu šās sezonas Latvijas virslīgā.

Mājinieki nebija gatavi tam, ka sāncenši mačam izrādīsies tik vāji sagatavojušies. “Vaiņodes” spēlētāji, kas zaudēja divās iepriekšējās cīņās, jau cīņas ievadā nodrošināja sev stabilu pārsvaru. Mūsējie aktīvi variēja ar sastāvu, tādējādi uzturot augstu spēles tempu cīņā pret komandu, kas ar saviem lēnajiem uzbrukumiem centās mājiniekus iemidzināt. HK “Vaņode” galvenais treneris Zigmunds Mickus uzskata, ka šaubas par cīņas iznākumu vairs nebija jau 23. minūtē, kad viņa vienība izvirzījās vadībā ar 16:5.

Kopumā raksturojot laukuma saimnieku sniegumu, vispirms jāuzteic saturīgais sniegums aizsardzībā. Pēdējā treniņā pirms šīs spēles mūsējie savu vārtu drošībai pievērsa pastiprinātu uzmanību, un pūles treniņā atspoguļojās spēlē. Nepievīla arī uzbrukums, un pirms mača pēdējām četrām minūtēm mājinieki bija vadībā ar 36:16. Atlikušajā laikā gan uzvarēja vēlme uzspēlēt skatītājiem, un viesi nedaudz samazināja rezultāta starpību. Uzvarētāju sastāvā pa septiņiem vārtiem guva pagājušās sezonas komandas uzbrukuma līderis Andis Grundmanis, un viens no šās sezonas rezervistiem Gatis Taujēns.

Teicamu maču aizvadīja arī vārtsargs Rūdolfs Zitmanis, kurš pirmajā puslaikā atvairīja trīs no četriem soda metieniem uz “Vaiņodes” vārtiem. Rūdolfs ir atzīts par virslīgas labāko spēlētāju oktobrī. Aptaujā piedalījās visu klubu treneri, kas pēc katra mača nosauca, viņuprāt, labāko spēlētāju sāncenšu rindās. R. Zitmanis par labāko kļuva mūsējo trīs cīņās.

Arī nākamā virslīgas spēle notiks “Vaiņodē”, 27. novembrī pulksten 13 mūsējie tiksies ar spēcīgo Dobeles vienību “Tenax”, kuras sastāvā spēlē arī divi vaiņodnieki – Arvis Juzups un Artūrs Kuģis.