Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Uzvarēja svarīgā mačā

18.01.2011 07:34

Šā gada pirmajā Latvijas handbola virslīgas spēlē HK “Vaiņode” viesos guva trešo uzvaru šajā sezonā – 32:28 (18:10) pret HK “Ogre.

Abām komandām šī spēle bija ļoti svarīga. Vaiņodniekiem panākums faktiski nodrošinātu iekļūšanu pirmajā astoņniekā, kas nozīmētu vietas saglabāšanu virslīgā un kvalificēšanos Latvijas kausa izcīņai, kurā šosezon piedalās astoņi klubi. Savukārt ogrēniešiem uzvara varētu palīdzēt noturēties virslīgā.

Mača nozīmīguma apzināšanās abu vienību spēlētājus ievadā sasaistīja, un rezultāts tika atklāts tikai otrajā minūtē, kad vadībā izvirzījās mājinieki, bet nākošā minūtē ar precīzu metienu atzīmējās arī vaiņodnieki. Līdzīga cīņa turpinājās aptuveni līdz pirmā puslaika vidum – 12. minūtē “Vaiņode” bija vadībā ar 6:5. Puslaika izskaņā mūsējie, spēlējot labā tempā un sekmīgi realizējot savus uzbrukumus, panāca visai solīdu pārsvaru 18:10.

Vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus pastāstīja, ka pārtraukumā ģērbtuvē komanda vienojusies saglabāt ātru tempu. Mūsējie ar līdzvērtīgiem rezervistiem to var atļauties, bet mājiniekiem, kuru rindās ir vairāki spēlētāji ap veterānu vecumu, ar “Vaiņodes” ātrumu varētu netikt galā. Prognozes piepildījās, viesi sekmīgi aizstāvējās un devās ātros pretuzbrukumos, līdz puslaika vidum palielinot savu pārsvaru līdz plus 9. Z. Mickus norāda, ka šajā spēlē pārsvars vārtu izteiksmē bija otršķirīgs, bet galvenais bija uzvara, un, tā kā tā būtībā jau bija rokās, tad spēļu prakse dota mūsējo rezervēm. Ar gūtiem 6 vārtiem komandas rezultatīvākie spēlētāji bija Andis Grundmanis un Valts Lapiņš. Treneris Mickus uzslavē arī šobrīd vienīgo komandas vārtsargu Nauri Sproģi, kuram pagaidām nākas spēlēt bez maiņām un kurš ar saviem pienākumiem tiek galā teicami.

Svētdien, 23. janvārī, pulksten 23 “Vaiņode” savā laukumā tiksies ar valsts čempionvienību “LSPA”.