Otrdiena, 14. maijs Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Uzvarēt palīdzēja telefona zvans

10.08.2008 17:17

15.jubilejas reizē šaha festivāla “Liepājas rokāde” superturnīrā par uzvarētāju kļuva Krievijas pārstāvis Jevgēņijs Romanovs, kas vienu punktu nopelnīja ar tehnisko uzvaru. Superturnīra 11.kārtā Romanovs, kas superturnīram kvalificējās no jauniešu jeb “Open” turnīra C grupas, tikās ar Latvijas šahistu Arnoldu Luckānu, kuram jau mača ievadā iezvanījās mobilais telefons. J.Romanovs, atsaucoties uz FIDE noteikumiem, pieprasīja uzvaru, ko sacensību tiesneši viņam arī piešķīra.

Daudzi turnīra dalībnieki uzskata, ka jaunietis rīkojies neētiski, taču noteikumi paliek noteikumi – turnīrā, kura uzvarētājs saņem 1000 ASV dolāru, skaņas izslēgšana mobilajam tālrunim šķiet pašsaprotama. Neveiksminiekam A.Luckānam zaudētais punkts, iespējams, liedza iekļūt labāko trijniekā.

No liepājniekiem superturnīrā vislabāk veicās Vadimam Daškevičam, kas ar 7,5 punktiem no 15 ierindojās 10.vietā, bet Ritvars Reimanis ar 3,5 punktiem bija 15.

Vēl no liepājniekiem jāizceļ Rinats Muhamadejevs, kas “Open” turnīra A grupā izcīnīja 2.vietu (7,5 punkti no 11) un Arkādijs Kovaļevskis, kas C grupā ierindojās 5.vietā (7 punkti no 11). Komandu sacensībās vislabāk no mūsējiem veicās Āra Ozoliņa pārstāvētajai vienībai “Litlat” – 5.vieta, bet “Jatlars” ar Sergeju Simčaku, Rinatu Muhamadejevu, Iļju Tjurinu un Arkādiju Kovaļevski sastāvā noslēdza pirmo desmitnieku no 24 komandām.