Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

“Vaiņode” mājās joprojām neuzvarama – pieveikts arī “Latgols”

23.11.2014 21:29

Latvijas vīriešu handbola Virslīgā šovakar “Vaiņodes” handbolisti kārtējo reizi apliecināja savu māju sienu spēku, apspēlējot pagājušās sezonas bronzas medaļniekus “Latgols” ar 35:32 un izvirzoties trešajā vietā. Savukārt pārspējot “Jūrmalas Sportu” otrajā vietā nostiprinājās “Celtnieks/LSPA”.

“Vaiņodes” un “Latgola” handbolisti pirmoreiz tikās sezonas sākumā, kad Ludzā pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Latgols” (36:23). Vaiņodē gan viņus viegla spēle negaidīja, ņemot vērā to, ka Zigmunda Mickus vadītā komanda savā laukumā šogad vēl nebija zaudējusi un apspēlējusi gan pagājušās sezonas vicečempionus “Ogre/Miandum”, gan “Celtnieks/LSPA”.

Arī spēli pret “Latgolu” Vaiņodes handbolisti uzsāka pārliecinoši, jau pašā sākumā izvirzoties vadībā un devītajā minūtē panākot 9:4. Vadību mājiniekiem izdevās saglabāt visa puslaika garumā, tiesa, tā izskaņā “Latgols” pietuvojās līdz minimumam – 18:17.

Otrā puslaika sākumā “Vaiņode” panāca +3, bet turpinājumā pašu kļūdas un ludzānieša Austra Tuminska rezultatīvā spēle mainīja ritējumu par labu “Latgolam” – viesi veica izrāvienu 5:1, no sev nelabvēlīgā 18:21 panākot 23:22. Lai arī šķita, ka mājinieki spēles pavedienu ir pazaudējuši, tā nebija – Vaiņode spēja atgūt vadību, bet pēc Oskara un Aināra Pāvilu gūto vārtu sērijas panākt +5 spēles 55.minūtē – 33:28. Uzvaru mājinieki nosargāja, triumfējot ar 35:32 un ierakstot piekto panākumu astoņās spēlēs, kas ļauj pakāpties uz trešo vietu turnīra tabulā.

Andris Grundmanis ar astoņiem gūtajiem vārtiem bija rezultatīvākais uzvarētāju sastāvā, bet pa septiņiem vārtiem guva Oskars un Ainārs Pāvili. Zaudētājiem pusi no komandas vārtiem (16) guva Austris Tuminskis.

Vaiņode – Latgols 35:32 (18:17)
Vaiņode: Grundmanis 8, O. Pāvils 7, A. Pāvils 7, Auders 4/1, K. Mickus 4, Lapiņš 2, Tiškus 1, Taujēns 1, Ķergalvis 1.
Latgols: Tuminskis 16/5, Gorbunovs 4, Jansons-Buļs 4, Greckis 3, Matvejenko 2, Strazds 2, Kušners 1.