Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

“Vaiņode” pārsteidz “Celtnieku”

28.09.2014 19:21

Šodien Latvijas vīriešu handbola Virslīgas čempionātā par pārsteigumiem parūpējās “Vaiņodes” un ASK/LU, kas apspēlēja, attiecīgi “Celtnieks/LSPA” un “Latgols” komandas.

Iepriekšējā nedēļā “Celtnieks/LSPA”, spēlējot bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem, iesāka sezonu ar uzvaru pār “Jūrmalas Sportu” (23:19), savukārt “Vaiņode” pārliecinoši piekāpās Ludzas “Latgols” (23:36). Šodien “Celtniekam” atkal ierindā bija ukrainis Vladimirs Maslaks, bet aizvien nevarēja palīdzēt savainotie Artūrs Lazdiņš un Guntis Ciematnieks. Tomēr tik un tā spēles favorīti bija viesi.

Spēles sākumā Arņa Butana vadītie handbolisti to arī apliecināja, pēc pirmajām septiņām minūtēm esot vadībā ar 4:0. Pamazām iespēlējās arī Vaiņodes komanda, pakāpeniski sadeldējot starpību un 14.minūtē līdzsvarojot rezultātu – 6:6. Ričarda Jablonska un Aivara Čikuta rezultatīvais sniegums gan ļāva “Celtniekam” atgūt vadību un puslaiku noslēgt ar 13:11.

Vēl otrā puslaika ceturtajā minūtē viesi bija vadībā ar divu vārtu pārsvaru, bet tad “Vaiņode” guva trīs vārtus pēc kārtas (vieni vārti Artūram Auderam, divi – Mārcim Ķergalvim), pirmoreiz izvirzītos vadībā – 15:14. Kā izrādījās vēlāk, mājinieki vadību neatdeva līdz pat spēles beigām. Zigmunda Mickus komandas pārsvars strauji pieauga, 51.minūtē sasniedzot pat deviņus vārtus – 26:17. Atlikušajā laikā “Celtnieks/LSPA” mēģināja atspēlēties, taču, lai arī vairākus vārtus atguva, izlieto ūdeni tā arī nesasmēla – pelnīta Vaiņodes uzvara ar 27:22.

Septiņus vārtus uzvarētāju labā guva Mārcis Ķergalvis, sešus Artūrs Auders, bet zaudētājiem rezultatīvākais ar astoņiem vārtiem bija Ričards Jablonskis.