Vaiņode sagaida otro panākumu

14.12.2010 07:08

Savā laukumā ar rezultātu 35:27 (15:14) pārspējot Stopiņu “NHK” vienību, otro panākumu Latvijas virslīgā ir izcīnījis handbola klubs “Vaiņode”.

Vaiņodnieku galvenais treneris Zigmunds Mickus norādīja, ka spēles svarīgumu apzinājās abas komandas – ja uzvarētu mūsējie, tad viņi no turnīra tabulas pēdējās vietas paceltos uz astoto pozīciju, bet vidzemnieku panākuma gadījumā viņu pārsvars pieaugtu līdz pieciem punktiem. Mača atbildība padarīja tā sākumu nervozu abu sāncenšu izpildījumā, un netrūka kļūdu metienos un piespēlēs. Pirmo puslaiku ar vienu vārtu pārsvaru gan uzvarēja mājinieku, tomēr “Vaiņodes” treneriem puslaika pārtraukumā nācās kārtīgi aprunāties ar saviem spēlētājiem, lai noskaņotu uz uzvaru. Pārliecināšana deva rezultātu, un jau mača 45. minūtē laukuma saimnieki bija vadībā ar sešu vārtu starpību, bet visu spēli uzvarēja vēl nedaudz pārliecinošāk.

Z. Mickus uzsvēra, ka viens no uzvaras pamatakmeņiem bija sāncenšu līdera Andra Lazdas neitralizēšana – lai arī virslīgas trešais rezultatīvākais spēlētājs guva 10 vārtu, liela daļa pretinieku bombardiera metienu lidoja garām vai arī blokā. Līdz ar “NHK” līdera nosegšanu spēle nesekmējās arī citiem pretiniekiem, turklāt vaiņodnieki cīņā iesaistīja visus 14 pieteiktos spēlētājus, kas mūsējiem ļāva uzturēt augstu spēles tempu, tādējādi noskrienot viesus, kuri operēja ar 7-9 vīriem. “Vaiņodes” treneri arī pauž gandarījumu par to, ka komandas savainoto pamatvārtsargu Rūdolfu Zitmani sekmīgi ir aizstājuši abi jaunie vārtu vīri – Artūrs Domanskis, kurš pēc neliela savainojuma pameta laukumu, un viņa vietā nākušais Nauris Sproģis. Par mūsējo rezultatīvāko spēlētāju ar 10 vārtiem atkal kļuva Andis Grundmanis.

HK “Vaiņode” sestdien aizvadīs virslīgas pirmā riņķa pēdējo spēli, viesos tiekoties ar Ludzas komandu “Latgols”, kurai nedēļas nogalē izbraukumā izdevās pārspēt HK “ASK”. Sestdienas spēles favorīti ir latgalieši, mūsējiem par labu, visticamāk, nenāks arī aukstajā laikā veiktais tālais ceļš, tomēr Z. Mickus solīja, ka vienība uz Ludzu brauks cīnīties par uzvaru.