“Vaiņode” sasniedz “play-off”

24.02.2019 22:00

Pēc “SynotTip” handbola Virslīgas pēdējās kārtas spēlēm svētdien “Vaiņode” garantēja sev vietu izslēgšanas turnīrā.

Dienas pirmajā spēlē laukumā devās “Vaiņode” un ASK/LSPA. Pirms šīs spēles ASK/LSPA uzvaras gadījumā varēja izraut vietu ”play-off”. Rīgas komandai izdevās lielisks spēles sākums, un 11. minūtē viesiem uz tablo bija 7:2 pārsvars. Pēc šāda pavērsiena “Vaiņode” spēja saņemties, līdz puslaika beigām izlīdzinot rezultātu – 15:15. Otrā puslaika sākumā trīs vārtus guva Rihards Plūme, vienus pievienoja Kristers Plūme, un “Vaiņode” izrāvās vadībā ar 19:16. Atspēlēties vairs nevienā brīdī ASK/LSPA komanda nespēja, gluži pretēji, “Vaiņode” turpināja palielināt savu pārsvaru un galarezultāta izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 32:23.

Oskars Pāvils Vaiņodes komandas sastāvā bija rezultatīvākais spēlētājs ar astoņiem gūtiem vārtiem, kamēr septiņas reizes pretinieku vārtsargu pārspēt izdevās Aināram Pāvilam. ASK/LSPA rindās Iļja Skopincevs guva sešus vārtus, bet Emīls Reniņš spēli pabeidza ar pieciem vārtu guvumiem.

SynotTip Virslīgas izspēles sistēma paredz, ka vispirms komandas izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tam pēc tā rezultātiem tika sadalītas divos četriniekos – gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlē divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificējas pusfinālam, bet vēl četras komandas (pirmās grupas trešā vieta un otrās grupas otrā vieta, kā arī pirmās grupas ceturtā vieta un otrās grupas pirmā vieta) izspēlēs ceturtdaļfinālu.

Ceturtdaļfinālā uzvarētājs tiek noskaidrots divu spēļu summā, pusfinālā cīņa notiek līdz divām, bet finālā – līdz trim uzvarām. MSĢ/LAT-Hertz startē tikai turnīra pirmajos divos posmos, bet pret šo komandu izcīnītie punkti tiek skaitīti kopējā vērtējumā.