Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Vienīgie eiropieši apstājās ceturtdaļfinālā

16.12.2007 16:40

0

Pasaules junioru čempionāts galda tenisā Matīsam Burģim beidzās ar zaudējumu jaukto dubultspēļu turnīra ceturtdaļfinālā. Cīņā par iekļūšanu labāko četriniekā Matīsa un viņa dubultspēļu partneres, Krievijas sportistes Jeļenas Trošņevas pretinieki bija pasaulē varenākās galda tenisa nācijas pārstāvji Šičau Songs un Hiadona Li.

Pirmajos divos setos izvērsās līdzīga cīņa, un abi sāncenšu dueti pa reizei izcīnīja uzvaru ar rezultātu 11:9, bet pārējā mačā ķīnieši izrādījās pārāki un pārliecinoši uzvarēja ar 4:1 (11:9, 9:11, 11:4, 11:6, 11:5).

Vēlāk Burģa un Trošņevas pāridarītāji iekļuva arī sacensību finālā, kur piekāpās saviem tautiešiem Ruifenam Hu un Zi Mu.

Iekļūšana starp astoņiem pasaules labākajiem dubultspēļu pāriem ir visnotaļ augstvērtīgs rezultāts, jo vairāk tādēļ, ka Matīss un Jeļena šajā sabiedrībā bija vienīgie eiropieši. Pat vēl vairāk – viņi bija vienīgie sportisti ne no Āzijas reģiona. Vēl gan bija Kanādas pārstāvji, bet viņu uzvārdi – Kvans Šens un Mo Žanga – nerada šaubas par aziātisko izcelsmi.