Viens pjedestāls Latvijas čempionātā

29.06.2018 07:02

Latvijas peldēšanas čempionātā no Liepājas sportistiem visaugstāko vietu ieņēma Karolīna Kuļikova, kura izcīnīja 3. vietu 400 metru brīvā stila peldējumā. No vīriešiem vislabākās sekmes bija Jānim Bučim.

Karolīna Kuļikova Latvijas čempionātā piedalījās divās distancēs, kurās tika sasniegti nacionālie rekordi. 400 metru brīvajā stilā Ieva Maļuka finišēja pēc 4 minūtēm un 24,58 sekundēm, kas bija jauns Latvijas rekords. Igaunijas sportiste Meribela Sāra ieņēma 2. vietu, bet liepājniece Karolīna Kuļikova izcīnīja 3. vietu. Mūsējās rezultāts – 4 minūtes un 48,43 sekundes, kas deva 551 FINA punktu.

Kuļikova vēl startēja 200, 100 un 50 metru brīvā stila distancēs. 200 metru distancē Kuļikova no priekšsacīkšu rezultāta nometa vairāk nekā pussekundi un finālā ar 2 minūtēm un 14,73 sekundēm ieņēma 5. vietu. 100 metros Karolīna ar laiku 1 minūte un 1,94 sekundes viņa ieņēma 10. vietu, bet 50 metru peldējuma rezultāts – 28,99 sekundes – liepājnieci ierindoja 21. pozīcijā. 200 metru distancē sasniegtais rezultāts mūsējai deva 597 FINA punktus. Īsākajā distancē ar rezultātu 25,76 uzvarēja baltkrieviete Anastasija Karanovska, bet 100 un 200 metros triumfēja Ieva Maļuka no “BJSS Rīdzene-DSN”, turklāt 100 metru distancē Maļukai sasniegts vēl viens Latvijas rekords – 56,03 sekundes.

Liepājas Kompleksās sporta skolas pārstāvis Jānis Bučis divās sprinta distancēs ierindojās trešajā desmitā. 50 metru tauriņstila distanci Bučis nopeldēja 26,86 sekundēs un ieņēma 22. vietu, bet 50 metrus brīvajā stilā Jānis pievarēja 25,09 sekundēs, kas viņam deva 23. vietu. Liepājnieks šajās distancēs ieguva attiecīgi 582 un 583 FINA punktus. 50 metros tauriņstilā ar laiku 24,98 uzvarēja Ventspils “SS Spars” peldētājs Pāvels Vilcāns, bet 50 metros brīvajā stilā ar rezultātu 23,09 nepārspēts palika Uzbekistānas sportists Kuršids Tursunovs.