Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zelta zivtiņas mājvieta

Zelta zivtiņas mājvieta
27.11.2006 19:00

0

Atslēgvārdi

Liepājas sporta bāzes
Viens no olimpiskajiem sporta veidiem, kas Liepājas vārdu pasaulē daudzinājis visskanīgāk un tālāk ir peldēšana, kura redzamāko pārstāvi, olimpisko spēļu dalībnieku Romānu Miloslavski nereti mēdzam dēvēt par zelta zivtiņu. Taču tā ir vienīgi aisberga redzamā daļa, varētu pat teikt – paša virsotne, savukārt apakšā, lai kāda tā arī būtu, ir peldēšanas sistēma, par kuras pamatu uzskatāma jebkura sporta veida bāze – šajā gadījumā Liepājas Kompleksās sporta skolas peldbaseins jeb, kā to ir ierastāks dēvēt, 8.vidusskolas peldbaseins.

Faktiski var runāt pat par veseliem diviem baseiniem, jo bez tā saucamā lielā šajā peldēšanas sporta bāzē atrodas arī mazais baseins.

Gadu vēlāk nekā skola

Viens no nedaudzajiem Liepājas peldbaseiniem atrodas, iespējams, transporta ziņā pašā pieejamākajā vietā pilsētā – blakus 8.vidusskolai. Lai arī nereti ar sportu saistīti cilvēki mūsu pilsētā liepājniekus dēvē par nedaudz izlutinātiem, šajā gadījumā peldvietas atrašanās netālu no pilsētas dienvidu robežas nav šķērslis, lai, izmantojot personīgo vai sabiedrisko transportu, mērotu ceļu līdz Dunikas ielai, uz nu jau itin moderno peldvietu.

Savu pagaidām vēl neilgo mūžu peldbaseins uzsāka pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū, kad būvēja mācību iestādi. Tā tika pabeigta 1985.gadā, taču ar baseina būvniecību viss tik raiti negāja, un ūdens priekiem jaunatvērtajā peldvietā gan skolas audzēkņi, gan citi peldēt gribētāji varēja sākt nodoties tikai gadu vēlāk.

Lai arī ne viens vien pilsētnieks kaut reizi pabijis šajā peldvietā, tikai retais zina, kādas pūles prasa tās uzturēšana. Kā atzīst vairāki ar baseinu saistīti cilvēki, būvniecības laikā tikušas pieļautas vairākas būtiskas kļūdas, kas krietni sarežģījušas tā ekspluatāciju. Kā galveno no tām ilggadējais peldbaseina inženieris Edvards Horsuns min to, ka baseina vanna bija konstruēta nepareizi, līdz ar to baseins tecējis, un nedaudz tek joprojām, jo hidroizolācijai remonta laikā pietrūcis līdzekļu.

Šīs sporta bāzes liktenis bija visai sarežģīts arī apsaimniekotāju ziņā. Celta kā skolas piebūve, pirmajos savas darbības gados tas tomēr atradās Liepājas domes pakļautībā, atceras E.Horsuns. Pēc četriem gadiem par apsaimniekotāju kļuva vidusskola, bet nu jau piekto gadu baseins atrodas Kompleksās sporta skolas apsaimniekošanā.

Mūs vienmēr interesē ne tikai tehniskie jautājumi, kas saistīti ar konkrēto ēku, bet sporta bāzes galvenie izmantotāji. Ja dažādu sporta zāļu gadījumā gandrīz vienmēr tiek minēti vairāki sporta veidi, tad baseina gadījumā situācija, protams, ir atšķirīga. Šeit iespējama samērā šaura specializācija, jo neko daudz vairāk par peldēšanu te nav iespējams darīt.

Tiesa, tas nenozīmē, ka peldbaseina ūdenī rīkoti tikai treniņi peldētājiem. Šeit sporta stundas ir notikušas dažādu Liepājas mācību iestāžu audzēkņiem, peldēšanas nodarbības ir aizvadījuši citu sporta veidu pārstāvji, kā arī tas ir kalpojis kā publiskā peldētava.

Uzturēt izdevīgāk, nekā īrēt

Zināmā mērā par jaunāko lappusi šās sporta bāzes vēsturē varētu minēt 2002.gadu, kad peldbaseins nonāca Liepājas Kompleksās sporta skolas apsaimniekošanā. Skolas direktors Naums Vorobeičiks atceras, ka tolaik klīdušas runas par peldbaseina iespējamo pārdošanu privātām struktūrām, taču viss beidzies laimīgi, ticis noslēgts apsaimniekošanas līgums uz pieciem gadiem, tātad līdz 2007.gada rudenim.

Neviens nevēlas apgalvot, ka iepriekšējā apsaimniekotāja laikā baseins bijis pamests novārtā, taču Vorobeičika kungs atzīst, ka pēc sporta bāzes nonākšanas zem sporta skolas jumta, darāmā bija, ir un, iespējams, arī būs vēl ļoti daudz. Pie jau padarītajām lietām tiek minēti jumta, dušu telpu, ūdensvada, apkures, pagraba, bet pats galvenais – baseina vannas sakārtošana – tagad vecmodīgo flīžu vietā to klāj mūsdienīgs materiāls.

Pašu spēkiem tas nebūtu iespējams, tāpēc liels paldies tiek teikts Liepājas domes Sporta pārvaldes vadītājam Artim Lagzdiņam, kurš esot uzņēmies nepieciešamo dokumentu kārtošanu, lai saņemtu finansējumu no Valsts investīciju programmas, kā arī pašvaldības.

Turpinot sarunu par finansēm, Vorobeičika kungs atzīst, ka apsaimniekot baseinu sporta skolai ir daudz izdevīgāk, nekā to īrēt, turklāt peldēšanas treniņiem tagad ir atvēlēts vairāk laika nekā iepriekš.

No agra rīta līdz trijiem pēcpusdienā baseinā trenējas pilsētas skolu audzēkņi, kurus nomaina peldēšanas nodaļas sportisti, savukārt pēc astoņiem vakarā baseins tiek izīrēts jebkuram peldēt gribētājam.

Attīstībai vajadzīgs vairāk

Kad domājam par peldēšanu Liepājā, pirmais, kas nāk prātā, nenoliedzami, ir Romāns Miloslavskis, taču atkārtosimies – viņš ir tikai šā sporta veida pati virsotne. Pilsētā ir arī citi šā sporta veida talanti, piemēram, Zane Dēbele un Ņikita Duboviks. Ar sportistiem strādā četri treneri, bet dažādās vecuma grupās peldēšanu apgūst aptuveni pusotra simta audzēkņu.

Prasīta novērtēt situāciju savā sporta veidā Liepājā un valstī kopumā, trenere Irina Grodzicka atzīst, ka pie mums nav tā sliktākā situācija, it sevišķi pēc baseina nonākšanas sporta skolas apsaimniekošanā, taču problēma ir tāda, ka pilnvērtīgs treniņš nenozīmē vienīgi treniņus uz ūdens. Ir nepieciešami specifiski trenažieri, kuru izmaksas nav ne simts, ne arī tūkstotis latu, līdz ar to Latvijā, kur situācija peldēšanā nebūt nav spīdoša, šādus trenažierus var atļauties tikai retais.

Taču, lai arī tādas klases sportistiem kā Romānam regulāriem treniņiem visus nepieciešamos apstākļus uz vietas nav iespējams nodrošināt, I.Grodzicka atzīst, ka Sporta pārvaldes pretimnākšana ir vērā ņemama.

 Ne viens vien sporta veida pārstāvis skaļāk vai klusāk paudis sarūgtinājumu par problēmām Liepājas sportā, galvenokārt minot atbilstošu sporta zāļu un finansējuma trūkumu. Līdzīgas problēmas ir arī peldētājiem, tomēr, kā daudzi ar sportu saistīti cilvēki, arī Irina Grodzicka min cilvēcisko faktoru, kas neļauj iznīkt viņas pārstāvētajam sporta veidam: “Kamēr vien būs bērnu interese un kamēr būs treneri – fanātiķi, sporta veids pastāvēs.”

Andris Sudmalis,
“kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz