FK “Kurši FSS” pārvar ceturtdaļfinālu un cīnīsies par superfinālu

FK “Kurši FSS” ceturtdaļfināla duelī trīs spēlēs (12:1, 6:4, 6:5) tika galā ar FK “Ogre/VT Timber” florbolistiem un ceļā uz superfinālu Arēnā Rīga pusfinālā spēkosies ar FK “Valka/IGLU” vienību, ziņo kluba pārstāvis Normunds Krūmiņš.

04.03.2024 18:19

Latvijas čempionāta 1. līgas izslēgšanas spēles ceturtdaļfināls kopā saveda pērno bronzas dueli starp Liepājas un Ogres florbolistiem.

Šosezon abas komandas spēlēja atšķirīgās divīzijās, tāpēc regulārajā turnīrā savā starpā tikušās nebija.

A grupas (klubu turnīra) tabulā abas komandas atradās līdzās – FK “Kurši FSS” bija 4. vietā, bet ogrēnieši uzreiz aiz viņiem.

Sērija iesākās ar divām spēlēm Liepājā.

Lai arī dueļa atklāšanas mačā pirmie vārtus guva viesi, kurši spēlēja disciplinēti un pārliecinoši ar 12:1 pieveica ogrēniešus.

Izcilu sniegumu ar pieciem vārtiem demonstrēja Sandis Lēvalds, bet Kristaps Ošs-Ervics kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju, izceļoties ar 3 vārtiem un 5 rezultatīvām piespēlēm.

Krietni vien līdzvērtīgāka izvērtās sērijas otrā spēle.

Pēc aizvadītām 20 minūtēm ar 2:1 vadībā atradās viesi. Otrajā trešdaļā FK “Kurši FSS” pārņēma spēles vadību savās rokās un uz rezultātu tablo atguva vadību – 4:2.

Trešas trešdaļas 12. sekundē Markuss Lēvalds guva ātrus vārtus, ieliekot jau nopietnāku pamatu uzvarai, taču FK “Ogre/VT Timber” ātri divus vārtus atspēlēja un intriga par uzvarētāju saglabājās līdz pat spēles izskaņai.

Atskanot beigu sirēnai, kurši svinēja panākumu ar 6:4. Uzvaras kaldināšanā ar 2 vārtiem un 2 rezultatīvām piespēlēm atzīmējās komandas rezultatīvākais spēlētājs Patriks Bliska.

Par smagāko un sarežģītāko spēli kļuva sērijas trešais mačs, kas norisinājās Ogres komandas laukumā.

Mājinieki jau no pirmajā minūtēm spēlēja augstā tempā un agresīvi apdraudēja liepājnieku vārtus, kas nesa augļus – pēc 20 aizvadītām minūtēm FK “Ogre/VT Timber” atradās vadībā ar 4:1.

Arī neveiksmīgais spēles ievads nesalauza liepājnieku garu un komanda devās atspēlēties, taču otrajā trešdaļā rezultāta starpību spēja sadeldēt līdz 2:4, kas lika nervozēt ne vienam vien komandas līdzjutējam.

Turpinājumā īsā laikā pa reizei bija precīzi Sandis Lēvalds un Raitis Bušs, atgūstot līdzsvaru uz tablo, bet ogrēnieši vēlreiz atguva vadību – 5:4.

Tuvojoties trešās trešdaļas vidum Kristaps Ošs-Ervics lika uzgavilēt uz Ogri atbraukušajam fanu pulkam. Spēles 55. minūtē, spēlējot skaitliskajā mazākumā, pirmo reizi spēlē FK “Kurši FSS” komandu vadībā izvirzīja kapteinis Endijs Ezeriņš.

Spēles galotnē liepājnieki nenotrīcēja un spēja noturēt tik ļoti vajadzīgo uzvaru.

FK “Kurši FSS” ne bez intrigas un grūtībām, tomēr jau trijos mačos spēja uzveikt FK “Ogre/VT Timber” pretestību, nopelnot vietu 1. līgas pusfinālā. Tur liepājniekiem pretī stāsies Daiņa Mašņikova un Klaida Maļceva bijusī vienība FK “Valka/IGLU”.

Arī valcēniešiem nebija nepieciešams vairāk par trim mačiem, lai sekmīgi ceturtdaļfinālā pārvarētu FK “Madona” pretestību.

Pusfināla sērija, kas arī norisināsies līdz vienas komandas trīs uzvarām, sāksies ar divām spēlēm (16. un 17. martā) viesu laukumā, bet uz Liepāju pārcelsies 23. martā.