11 metru sitienu sērijā “Liepājas metalurgs” zaudē “Skonto”

12.05.2012 19:07

Šodien Liepājā tika aizvadīts Latvijas kausa izcīņas fināls. Tajā “Liepājas metalurgs” savu līdzjutēju priekšā pēc pamatlaika un papildlaika neizšķirta 1:1 pēcāk 11 metru sitienu sērijā ar 3:4 zaudēja Rīgas “Skonto”, kas tad arī ieguva vērtīgo trofeju savā rīcībā.

“Liepājas metalurgam” šodien jau kopš 5. minūtes nevarēja palīdzēt traumētais Jurģis Kalns, toties ierindā pēc savainojuma sadziedēšanas atgriezās cits uzbrucējs Vladimirs Kamešs. Pirmo iespēju izveidoja “Metalurgs” – 6. minūtē Nils Savaļnieks centrēja no kreisās puses, Ruslans Mingazovs slikti izsita, taču Toms Tamošausks neprata uzreiz raidīt bumbu vārtos. 20. minūtē liepājnieki izveidoja ātru uzbrukumu, taču tā noslēgumā sitiens nepadevās Kamešam. 27. minūtē Germana Māliņa modrību pārbaudīja Andrejs Prohorenkovs, un Liepājas futbolisti pamanāmi iezīmēja savu pārsvaru 1. puslaikā. Komandas nerādīja skatāmu futbolu, toties niknumu un asu cīņu gan – tiesnesis Vadims Direkotrenko jau 1. puslaikā, kas noslēdzās 0:0, parādīja sešas(!) dzeltenās kartītes.

Arī 2. puslaiks nesākās ar momentu gūzmu, taču 54. minūtē “Skonto” ar savu pirmo uzbrukumu guva vārtus! Kristaps Blanks nometa bumbu Mingazovam, kurš centrēja – 17 gadus vecais Valērijs Šabala, blakus stāvot Oskaram Kļavam, netraucēti sita ar galvu un pēc Pāvela Šteinbora glābšanas Šabala tika pie vēl viena sitiena (šoreiz ar kāju), izvirzot “Skonto” vadībā ar 1:0. Praktiski uzreiz “Metalurgs” varēja atspēlēties – pēc Ritus Krjaukļa sitiena/piespēles bumba soda laukumā nonāca pie Valērija Afanasjeva, kurš ar māņkustību novāca pretinieku, taču no pāris metriem uzsita pāri…

Afansjevs savu vainu daļēji laboja 63. minūtē, kad tehniski apspēlēja “Skonto” krievu leģionāru Ibragimovu, ne tikai nopelnot soda sitienu, bet arī sagādājot Ibragimovam otro dzelteno kartīti un vairākumu “Metalurgam”. Prohorenkovs soda sitienu izšķērdēja, bet vēl bija pusstunda, lai realizētu viena vīra pārsvaru. Tas arī izdevās! 74. minūtē pēc Tamošauska centrējuma Kamešs ar galvu precīzi trāpīja apakšējā stūrī, panākot 1:1! 82. minūtē pēc Savaļnieka centrējuma ar galvu vēlreiz iesita Kamešs, taču šoreiz tika fiksēts pārkāpums no liepājnieku puses. Atlikušajā pamatlaika minūtēs LM pāris reizes tika pie cerīgiem soda sitieniem, tomēr Prohorenkovs un Tamošausks tos izpildīja neveiksmīgi – 1:1 pēc 90 minūtēm, bija jāspēlē papildlaiks.

Tā sākumā Savaļnieks gandrīz iesita nejauši, veicot centrējumu. Turpinājums Liepājai vairākumā nepadevās, un 104. minūtē Šabala varēja negaidīti iesist, taču raidījums nesanāca. Tāpat panika pie “Metalurga” vārtiem bija pēc Šteinbora neveiksmīgas vārtu pamešanas. Apmainoties laukuma pusēm, mājinieki lūkoja izraut uzvaru un 113. minūtē pēc Kļavas sitiena ar galvu Māliņš ar pirkstu galiem aizsniedzās līdz bumbai, glābjot komandu. Citā epizodē garām ar galvu sita Mindaugs Bagužis, un “Skonto”, ņemot vērā mazākumu, panāca to, ko gribēja – pēcspēles 11 metru sitienu sēriju.

Soloņicina sitienu tikai gandrīz atvairīja Māliņš, toties Siņeļņikova raidījumu Šteinobrs jau atsita pa īstam, un “Metalurgs” tika priekšā! Liepājas rindās ar neprecīzu sitienu, šaujot bumbu pāri vārtiem, ceturtajā sērijā “izcēlās” Ritus Krjauklis, un tobrīd Aleksandrs Fertovs atjaunoja līdzsvaru – 3:3. Uzreiz pēc tam piektajā sērijā Māliņš atsita Prohorenkova sitienu, un bezdibeņa malā nonāca jau “Metalurgs”. Amirhanovs savu iespēju izmantoja un atnesa uzvaru “Skonto” – 4:3! “Skonto” ieguva pirmo Latvijas kausu 10 gadu laikā (kopš 2002. gada) un astoto kausu savā kluba vēsturē. Pirmā trofeja Marianam Paharam kā trenerim!

2012. gada Latvijas kausa izcīņas fināls

“Liepājas metalurgs” – “Skonto” 1:1 (0:0), papildl. 1:1, 11m 3:4

Vārti: Kamešs 74′ – Šabala 54′.

11m sitienu sērija: Soloņicins 1:0, Siņeļņikovs 1:0 (Šteinbors), Surņins 2:0, Siņicins 2:1, Kļava 3:1, Pētersons 3:2, Krjauklis 3:2 (pāri), Fertovs 3:3, Prohorenkovs 3:3 (Māliņš), Amirhanovs 3:4

Noraidījums: Ibragimovs 63′.

“Liepājas metalurgs: Šteinbors – Soloņicins, Kļava, Bagužis, Surņins – Savaļnieks, Krjauklis, Tamošausks, Prohorenkovs – Kalns (Afanasjevs 5′ (Askerovs 107′)), Kamešs.

“Skonto”: Māliņš – Amirhanovs, Savčenkovs, Maksimenko, Ibragimovs – Šmatovaļenko (Ševeļovs 108′), Mingazovs (Pētersons 76′), Fertovs, Siņeļņikovs – Blanks (Siņicins 67′), Šabala.

Brīdinājumi: Tamošausks, Soloņicins, Krjauklis – Ibragimovs (2), Fertovs, Amirhanovs, Siņeļņikovs, Maksimenko, Ševeļovs, Pētersons.

Tiesnesis: Vadims Direktorenko.

Skatītāji: 2 731.