300 kilometru punkta vērtē. “Grobiņas SC” cīnās neizšķirti ar “Smilteni/BJSS”

“Grobiņas SC” sestdien mēroja ceļu līdz Cēsīm, lai aizvadītu kārtējo Latvijas futbola pirmās līgas čempionāta maču. Pretī stājās turnīra pastarīte FK “Smiltene/BJSS”, un abas komandas apmainījās ar diviem vārtu guvumiem, spēlei noslēdzoties neizšķirti 2:2.

Ilustratīvs (Foto: Mārtiņš Sīlis)
07.10.2021 06:00

Roberts Džeriņš

“Grobiņas SC”: Sopots, Pirktiņš, Jēkabsons, Knapšis, Teretenko, Džeriņš, Bite, Meļķis, Družiņins, Sprūde, Pikšens.

Lielākās problēmas mačā mūsējie sev sagādāja paši, jo uz Vidzemi nācās doties bez laukuma spēlētājiem uz rezervistu soliņa. Tas, ņemot vēl arī vērā to, ka kopš iepriekšējās spēles bija pagājušas vien trīs dienas, nāca par labu pretinieku izredzēm, jo dzērvēm nepārprotami trūka svaiguma.

Tomēr tieši mūsu futbolisti izvirzījās vadībā, turklāt to paveica jau devītajā minūtē, kad precīzs bija Pirktiņš (0:1). Grobiņnieki arī kontrolēja gan bumbu, gan spēles ritējumu, vairāk uzbruka un veidoja momentus, bet laukuma saimnieki paļāvās uz pretuzbrukumiem, kas arī atnesa rezultātu.

Pirmā puslaika izskaņā Smiltenes gulbji situāciju uz tablo izlīdzināja un 52. minūtē arī izvirzījās vadībā, precīziem esot Zariņam un Jansonam (2:1). Smiltenieši veica maiņas, cerot uzvaru nosargāt uz svaiguma rēķina, bet mūsējie prata atspēlēties – 74. minūtē vidzemnieku vārtsargs Dagnis Sausais kapitulēja vēlreiz, viņu pārspējot Jānim Jēkabsonam (2:2).

Spēles beigās “Grobiņa” turpināja veidot uzbrukumus, bet uzvaru izraut nesanāca, kamēr mājinieki ar neizšķirtu bija mierā un pārlieku daudz uz priekšu nedevās.

Turnīra tabulā mūsējie pēc 12 nospēlētiem mačiem ierindojas piektajā pozīcijā, bet pjedestāls joprojām ir vienas uzvaras attālumā. Iespēja to sasniegt grobiņniekiem būs jau sestdien, bet uzdevums gan gaužām grūts, jo pretī stāsies uz virslīgu tēmējošais “Tukums 2000/TSS”.