Pirmdiena, 23. novembris Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

FK “Liepāja”: sezona nav beigusies

Futbola klubs “Liepāja” svētdien nosvinēja uzvaru Latvijas kausa finālā, bet rīt spēlētāji pēc divām brīvdienām atsāks treniņus, gatavojoties virslīgas noslēdzošo spēļu spurtam.

FK “Liepāja”: sezona nav beigusies
Pēc Latvijas kausa izcīnīšanas un kvalificēšanās UEFA Konferenču līgai futbola klubs "Liepāja" vēlas noturēt savus šīs sezonas līderus, pastiprināt sastāvu un nākamgad pacīnīties ne tikai par Latvijas kausu. (Foto: Ģirts Gertsons)
10.11.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Sezona nav beigusies

Grafiks mūsējiem būs smags – laukumā jādodas 20., 23., 26. un 29. novembrī. Kalendārs mainīts, jo novembrī pēc izlašu pārtraukuma jāpagūst aizvadīt gan sākotnējā grafikā paredzētās spēles pret “Jelgavu” un “Tukumu 2000”, gan Covid-19 dēļ pārceltais mačs pret “Valmieru”, gan jāizspēlē apgaismojuma dēļ pārtrauktā cīņa pret “RFS”.

Attiecībā uz šo spēli “Liepāja” gan turpina juridisko cīņu, jo nav apmierināta ar Latvijas Futbola federācijas Disciplinārlietu komitejas (DK) lēmumu atstāt spēkā Organizācijas komitejas pieņemto situācijas risinājumu – pilnībā pārspēlēt visu maču. Liepājnieki joprojām uzskata, ka LFF nav ņēmusi vērā to, ka spēle pārtrūka nepārvaramas varas apstākļu dēļ. Proti, apgaismojums izdzisa bojātu drošinātāju dēļ ēkā, kas ir “Sadales tīklu” īpašumā. Kluba juristi norāda, ka DK lēmums nav pamatots ar LFF normatīvajiem dokumentiem un prasa “RFS” komandai piešķirt zaudējumu par atteikšanos turpināt 17. oktobra spēli. Taču liepājnieki ir arī gatavi aizvadīt spēles atlikušās 23 minūtes, atsākt maču, rezultātam esot 1:0 mūsējo labā. Neraugoties uz uzvaru Latvijas kausa izcīņā un kvalificēšanos UEFA Konferenču līgai, FK “Liepāja” apņēmies šo strīdu turpināt līdz Sporta arbitrāžas tiesai Lozannā.

Liepājas kluba direktors Dāvids Jansons atklāj, ka, lai komandai un treneriem nenovērstu domas no sezonas svarīgākās spēles, proti, Latvijas kausa finālmača, klubs nepubliskoja kalendāra izmaiņas, jo pieļāva, ka gaidāmais blīvais kalendārs varētu raisīt negatīvas emocijas.

Lai arī viens no komandas uzbrukuma līderiem Artūrs Karašausks pēc uzvaras finālā publiski paziņoja, ka līdz ar šo triumfu sezona ir faktiski beigusies, kluba vadītāji tā nedomā. Kā jau profesionālam klubam pienākas, “Liepāja” kārtīgi gatavosies atlikušajiem mačiem.

Tiesa, atpūta varētu tikt dota spēlētājiem, kuri uz saviem pleciem iznesa pēdējo maču smagumu, bet pie iespējas sevi apliecināt varētu tikt laukumā mazāk izgājušie futbolisti. Kluba amatpersona smejoties saka, ka uz atelpu nevarot cerēt vienīgi Raivis Jurkovskis, kurš ir tik fiziski spēcīgs, ka viņam atpūta vispār neesot nepieciešama.

Pagaidām attiecībā uz virslīgas sezonas turpināšanu gan esot vairākas neskaidrības, tādēļ labi, ka Covid-19 dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas sākums sakritis ar izlašu spēļu logu. Trenēties un spēlēt drīkst tikai pilngadīgi futbolisti ar profesionāļa līgumu. “Liepājas” gadījumā tas nozīmē, ka vismaz pagaidām paldies par darbu pateikts 16 gadus vecajam vārtsargam Klāvam Betheram, kuram nācies pamest liepājnieku treniņus, informē D. Jansons.

Viņš saka, ka citiem virslīgas klubiem situācija ir nopietnāka – “Jelgavai” esot tikai seši profesionāli futbolisti, bet “Mettas” un “Tukuma 2000” sastāvā iesaistīti daudzi gados jauni spēlētāji. Taču šo jautājumu līgas vadītāji aktīvi risinot.

Latvijas kausa izcīnīšana var ietekmēt “Liepājas” nākamās sezonas komplektāciju, kas ir sākusies jau pirms kāda laika. Ir panākta vienošanās ar vismaz vienu, bet, iespējams, arī vairākiem pagaidām publiski neatklātiem laba līmeņa pašmāju spēlētājiem.

Futbolistiem, kuriem iet uz beigām līgums ar Liepājas klubu, trofejas izcīnīšana var ietekmēt jaunā līguma nosacījumus. Tāpat noprotams, ka “Liepāja” centīsies noturēt savās rindās visus vienības līderus un saglabāt komandas kodolu. To papildinot ar vairākiem labiem futbolistiem, liepājnieki nākamajā sezonā vēlas pacīnīties ne tikai par Latvijas kausu.

Jauns turnīrs

Uzvara Latvijas kausa izcīņā “Liepājai” nozīmē, ka ir izpildīts viens no sezonas galvenajiem uzdevumiem – kvalificēšanās Eirokausiem. Iepriekš futbola līdzjutēji jau bija pieraduši pie diviem UEFA klubu turnīriem – Čempionu līgas un Eiropas līgas, bet no nākamā gada tiem klāt nāks Konferenču līga, kur startēs arī “Liepāja”.

Šis turnīrs dibināts, lai Eiropas līgas grupu turnīra dalībnieku skaitu samazinātu no 48 uz 32 komandām. Konferenču līgā pamatā piedalīsies no UEFA kluba ranga apakšgala valstu klubi, tai skaitā mūsu valsts vienības – Latvija ieņem 40. vietu starp šī saraksta 55 valstīm. Taču būs arī pārstāvji no vadošo futbola valstu čempionātiem.

Vismaz pagaidām Konferenču līgu jeb UECL var uzskatīt par sava veida eksperimentu, jo ir daļa no UEFA sacensību trīs gadu (2021.–2024.) cikla. Grupu turnīram kvalificēsies 32 komandas, tai skaitā astoņas Eiropas līgas grupu turnīra 3. vietas ieguvējas, bet kopumā sacensībās piedalīsies 184 klubi.

Lai iekļūtu grupu turnīrā, būs jāpārvar četras kvalifikācijas kārtas. “Liepāja” un vēl 71 komanda turnīru sāks ar pirmo kārtu. Šajā turnīra stadijā piedalīsies 26 kausu ieguvēji no valstīm, kas UEFA klubu rangā ieņem 30.–55. vietu. Pirmajā kārtā vēl piedalīsies 25 komandas, kas ir savu čempionātu 2. vietas ieguvējas un 21 klubs, kas ieņēmis 3. vietu.

Sākot ar otro kvalifikācijas kārtu, turnīram būs čempionu un nečempionu zari. Turnīrā iesaistīsies Čempionu līgas priekšsacīkšu un pirmās kvalifikācijas kārtas zaudētāji, kā arī UEFA klubu ranga 7.–29. pozīcijā esošo valstu komandas.

Trešajā kārtā klāt nāks klubu ranga 6.–12. vietā esošo valstu klubi, bet play-off kārtā – 1.–5. vietas valsts komandas, kā arī Eiropas līgas trešās kvalifikācijas kārtas zaudētāji. Turnīra dalībnieku skaitu grupu turnīrā papildinās Eiropas līgas play-off kārtas neveiksminieki, bet izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā iesaistīsies Eiropas līgas grupu turnīra 3. vietu ieguvēji.

Līdz šim noskaidroti Konferenču līgas pirmās sezonas 11 dalībnieki – bez “Liepājas” vēl arī “Panevežys” un Kauņas “Žalgiris” (Lietuva), “Bohemians” (Īrija), “Inter Turku”, “KuPs” un “Honka” (Somija), “FH”, “Stjarnan” un “Breidablik” (Fēru salas), “NSI” (Islande).

Pagaidām nav publiskoti klubu ieņēmumi par dalību Konferenču līgā, taču Ziemeļīrijas laikraksts “Belfast Telegraph” citē UEFA izpilddirektora un Eiropas līgu prezidenta Larsa Kristera Olsona sacīto Zviedrijas laikrakstam “Expressen”: “Jūs spēlēsiet pret mazāk interesantām komandām, kas, iespējams, nozīmē, ka nepiepildīsiet savus stadionus. Ir pazīmes, kas liecina, ka jūs nesaņemsiet papildu finansiālo atbalstu no Čempionu līgas. Pastāv risks, ka klubiem piedalīšanās Konferenču līgā kļūs par darījumu ar iespējamiem finansiāliem zaudējumiem.”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz