Futbolisti Kiprā sāk ar 0:2 pret “Slask”

29.01.2020 07:00

Vakar futbola klubs “Liepāja” Kiprā aizvadīja savu pirmo pārbaudes spēli, kurā ar 0:2 (0:1) zaudēja Polijas klubam “Slask” no Vroclavas. Tas savas valsts čempionāta augstākās līgas kopvērtējumā ar 34 punktiem ieņem 4. vietu.

“Liepāja”: Raļkevičs, Jurkovskis (Blesings), Klements (Ivanovs), Žuļevs, Oladipupo, Ķigurs (Ebi), Jahaija (Hogans), Džeimss, Fortišs (Marselo), Torress (K) (Čudars), Izraēls.

Treniņā mikrotraumu ir guvis Fraidejs, bet Dodo “Liepājai” pievienojās tikai Kiprā un vēl nav gatavs spēlēt. Vakar pirmoreiz “Liepājas” sastāvā laukumā devās no Minskas “Dinamo” pārnākušais pussargs Jahaija, un vieta starta sastāvā tika uzticēta arī pieredzējušajam Torresam, kurš pagājušā sezonā spēlēja epizodiski.

Kopumā mūsējo starta sastāvā laukumā izgāja seši leģionāri, neskaitot Latvijas pilsoni Torresu. Liepājnieki vienpadsmitniekā iekļāva trīs savus šīs ziemas jaunpienācējus – malējo aizsargu Oladipupo, malējo pussargu Izraēlu un uzbrucēju Džeimsu. Visi trīs ir 18 gadus veci nigērieši. “Liepājas” galvenais treneris Andrejs Kaļiņins jau iepriekš lika noprast, ka dos iespēju sevi pierādīt Mali aizsargam Klementam, kurš pagājušajā gadā pēc pievienošanās mūsējiem laukumā gandrīz netika.

Pirmajā puslaikā spēle ritēja laukuma vidusdaļā ar daudzām divcīņām. Līdzvērtīgajā duelī bija saskatāms “Liepājas” neliels pārsvars, bet atmiņā paliekošu bīstamu epizožu pie vārtiem bija maz. Ķigurs 18. minūtē no laukuma vidusdaļas ar caururbjošu piespēli apgādāja ar bumbu Džeimsu, kurš novirzījās uz uzbrukuma malu un noslēdza epizodi ar spēcīgu sitienu no pašaura leņķa.

Puslaika otrajā pusē vairāk darba bija “Liepājas” aizsardzībai. Raļkevičs 29. minūtē glāba pēc poļu bīstama sitiena, kas noslēdza stūra sitienu, bet 40. minūtē “Slask” ātru uzbrukumu izspēlēja līdz brīvam sitienam vārtos un atklāja rezultātu.

Otrajā puslaikā liepājnieki iestrēga laukuma vidusdaļā un reti nokļuva līdz pretinieku soda laukumam, bet līdz sitieniem tika vēl retāk. Tikmēr poļi ar piespēlēm meklēja un atrada brīvas zonas mūsējo aizsardzības malās, kā arī turpināja paļauties uz ātriem uzbrukumiem, kuros veidoja skaitlisko pārsvaru. Sāncenši 69. minūtē izmantoja liepājnieku vēl vienu kļūdu un panāca 2:0.

Viens no liepājnieku labākajiem spēlētājiem bija vārtsargs Raļkevičs, pamanāms bija Jurkovskis, bet komandas līdera statusam pieteicās Ķigurs, kurš pašaizliedzīgi cīnījās visās laukuma zonās un centās konstruēt uzbrukumus.

Pamatlaika pēdējā pusstundā “Liepājas” sastāvā laukumā devās vēl vairāki gados jauni nigērieši – Blesings, Ebi, Hogans, Marselo, kā arī Čudars un Ivanovs.

Sestdien, 1. februārī, “Liepāja” pārbaudes spēlē mērosies spēkiem ar Krievijas premjerlīgas klubu “Ufa”.