Ikaunieka uzvaras vārti Kazahstānā aizved KuPS uz Berlīni

Pateicoties Latvijas izlases futbolista Jāņa Ikaunieka vārtu guvumam spēles 77. minūtē, Somijas komanda KuPS ar rezultātu 4:3 uzvarēja atbildes spēlē Kazahstānā pret “Astana”, tādējādi nonākot soli no spēlēšanas UEFA Konferences līgas grupu turnīrā.

12.08.2021 22:29

Somijas čempionāta vicelīderes KuPS un Kazahstānas vicečempiones “Astana” pirmajā savsartrpējā spēlē Helsinkos komandas spēlēja neizšķirti 1:1. Kazahiem neizšķirtu spēles kompensācijas laika ceturtajā minūtē izrāva Eneo Bitri, tādējādi UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas pāra uzvarētāja noskaidrošanu atliekot uz otro maču Nursultānā.

Somijas komandai spēle Kazahstānā nesākās patīkami. Jau ceturtajā minūtē KuPS nokļuva iedzinējos, bet neilgi pirms pirmā puslaika beigām “Astana” dubultoja pārsvaru, pārtraukumā ejot ar divu vārtu vadību.

Otrā puslaika pirmajās desmit minūtēs vārtus atspēlēja KuPS brazīliešu uzbrucējs Rangels, bet īsu brīdi vēlāk kazahi atjaunoja divu vārtu pārsvaru, pirms pēdējās pusstundas liekot Somijas komandai būt iedzinējos ar 1:3.

Spēles 61. minūtē Rangels no stūra sitiena guva savus otros vārtus, atstājot somiem nepilnas trīsdesmit minūtes mača izglābšanai un savas Eirokausu kampaņas pagarināšanai. Tieši pats Rangles pēc Jāņa Ikaunieka celta stūra saņēma bumbu no aizsarga Henri Toivomaki, triecot bumbu vārtu tīklā un nokārtojot sev “hat-trick”, kas ļāva KuPS izlīdzināt rezultātu divu spēļu summā.

Izmantojot kazahu apjukumu pēc divu vārtu pārsvara izlaišanas, Jānis Ikaunieks spēles 77. minūtē tika pie atlēkušās bumbas soda laukumā. Latvijas izlases pussargs izdarīja sitienu, bumbai atlecot no zemes un vārtsargam neertā trajektorijā lidojot kreisajā vārtu stūrī.

Ikaunieka sitiens izvirirzīja KuPS vadībā ar 4:3, kas Somijas komandai atvēra ceļu uz kvalifikācijas “play-off” kārtu.

“Astana” nespēja noslēdzošajās spēles minūtēs atgūties, Ikauniekam kļūstot par pirmo Latvijas futbolistu, kurš nodrošinājis dalību UEFA Konferenču līgas kvalifikācijas pēdējā kārtā.

Ikaunieku un KuPS kvalifikācijas pēdējā raundā sagaida ļoti solīds pārbaudījums – Vācijas Bundeslīgas komanda Berlīnes “Union”.

Šovakar vēl no Latvijas leģionāriem par līdzīgu panākumu cīnīsies Vladislavs Gutkovskis un poļu “Rakow”, kā arī Andris Jurkovskis ar īru “Dundalk”.