Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Latvija stundu vairākumā, Gutkovskis pēc stūra sitiena nodrošina uzvaru

Šodien otro un noslēdzošo pārbaudes spēli Maltas treniņnometnes ietvaros aizvadīja Latvijas futbola izlase, kas jau 30. minūtē ieguva vairākumu un spēles beigās nodrošināja uzvaru pret Azerbaidžānu – 1:0. Vienīgos vārtus guva Vladislavs Gutkovskis.

29.03.2022 16:21

Vladislavs Gutkovskis savus sestos vārtus Latvijas izlases kreklā guva 86. minūtē, kad pēc stūra sitiena un Antonija Černomordija piespēles no tuva attāluma sita precīzi ar galvu.

Stūri izdevās iegūt pēc Gutkovska uzbrukuma partnera Raimonda Kroļļa sitiena ar galvu. Kopumā gan latviešiem nebija daudz momentu.

Vairākums tika iegūts, kad Aleksejs Saveļjevs ar skaistu piespēli pārmeta bumbu pāri pretiniekam un izvirzīja Gutkovski uzbrukuma smailē. Izgājienu pret vārtsargu viņam liedza Kara Karajevs, par to saņemot sarkano kartīti.

Zīmīgi, ka Karajevs padsmit minūtes iepriekš sev izveidoja bīstamu vārtu gūšanas situāciju, bet balsta pussarga sitiens no 18 metriem atdūrās pret vārtu pārliktni.

Arī pēc nonākšanas mazākumā labākus momentus spēja radīt Azerbaidžāna. Emins Mahmudovs no soda laukuma bija gatavs sist bumbu vārtos, bet pēdējā brīdī sitienu bloķēja kapteinis Antonijs Černomordijs.

75. minūtē pretinieku vārtsargu ar tālšāvienu pārbaudīja uz maiņu laukumā nākušais Alvis Jaunzems, ļaujot Latvijai iegūt iniciatīvu, kas tika pārvērsta uzvaras vārtos.

Pašās beigās noraidīts tika arī Kaspars Dubra, par sirsnīga sveiciena nosūtīšanu tiesnesim saņemot otro brīdinājumu.

Pirmo reizi izlases sākumsastāvā devās 20 gadus vecais pussargs Renārs Varslavāns, bet otrajā puslaikā debiju valstsvienībā piedzīvoja vārtsargs Rihards Matrevics, kurš kompensācijā glāba no neizšķirta.

Latvija četrās no pēdējām piecām spēlēm guvusi vismaz vienus vārtus, pretiniekos – Turcija, Gibraltārs, Kuveita un tagad Azerbaidžāna. Izņēmums bija 0:0 pret Norvēģiju.

Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs 3. jūnijā, kad Nāciju līgas ietvaros savā laukumā uzņems Andoru. Trīs dienas vēlāk Rīgā viesosies Lihtenšteina. Jūnijā paredzēti četri mači.

Azerbaidžāna – Latvija 0:1 (0:0)

Vārti: Gutkovskis 86′
Noraidījumi: Karajevs 30′ – Dubra 90′
Brīdinājumi: Dadašovs, Edijs, Dinijevs – Dubra, Saveļjevs
Latvija: Šteinbors (Matrevics 46′) – Sorokins, Dubra, Černomordijs, Savaļnieks – Cigaņiks (Jaunzems 63′), Saveļjevs (Tarasovs 90′), Tobers, Varslavāns (Kamešs 73′) – Gutkovskis, Krollis