“Liepāja” otro reizi pēc kārtas izrauj punktu kompensācijas pēdējās sekundēs

22.08.2020 19:13

“Optibet” futbola Virslīgas 16. kārtā ar Artūrs Karašausks vārtiem kompensācijas laika pēdējās sekundēs “Liepāja” atspēlējās no divu vārtu deficīta, izraujot neizšķirtu 2:2 pret Jūrmalas “Spartaku” un atstājot pārspēļu zonu.

Pirmo reizi “Liepājas” komandā laukumā devās Melnkalnes izlases aizsargs Marko Simičs. Melnkalnieša ilgi gaidīto debiju aizkavēja pandēmija. Ne tikai centra aizsargam nācās pavadīt laiku pašizolācijā pēc iebraukšanas Latvijā, bet futbolistam pārbaudēs tika konstatēts Covid-19 vīrus, kas vēl ilgāk aizkavēja spēlētāja iespēju pielaikot Kurzemes komandas kreklu. Cits debitants “Liepājas” rindās bija Ingars Stuglis, kurš sekoja bijušā “Ventspils” kapteiņa Eduarda Tīdenberga piemēram, pārceļoties no vienas Baltijas jūras ostas pilsētas uz otru.

Visai ierasti arī šajā spēlē “Liepāja” sāka ar aktīvu spēli, veicot divus puslīdz bīstamus izrāvienus uz pretinieku vārtiem, taču pēdējā piespēle vienmēr līdz paredzētajam mērķim nenonāca. Pēc 15 nospēlētām minūtēm, kad liepājnieki jau bija noskrējušies, aizvien tuvāk viesu soda laukumam savas kombinācijas sāka vērpt “Spartaks”, raustot pretinieku aizsardzību ar ātrām piespēlēm. Pie divdesmit minūšu sliekšņa divreiz Artūrs Karašausks nofokusējās uz jūrmalnieku vārtiem, mēģinot atklāt mača rezultātu, taču abos gadījumos Karašauska sistās bumbas lidoja pāri vārtiem.

Aizritot spēles pirmajai pusstundai, “Spartaks” veica soda sitienu, taču bumbu notvērušais Krišjānis Zviedris ātri ievadīja savas komandas pretuzbrukumu. Uzbrukuma smailē “Liepājai” nonāca Mārtiņš Ķigurs, kurš devās izgājienā veins pret vārtsargu, Ķigura domu, pārmest bumbu pāri vārtu vīram, lieliski nolasīja Dāvis Ošs, saglabājot uz rezultāta tablo divas nulles. Neilgi pirms puslaika beigām izcilu vārtu gūšanas iespēju komandas biedram noorganizēja Karašausks, ļaujot Ričardam Fraidejam sist pilnīgu tukšos vārtos, taču pēkšņi no droša vārtu zaudējuma “Spartaku” izglāba Ņikita Bērenfelds, kurš izšāvās bumbas ceļā, nosargājot spēles rezultātā līdzsvaru.

Teju 50 minūtes “Spartakam” īstu vārtu gūšanas iespēju nebija, bet tieši tad pajuka “Liepājas” aizsardzības centrs. Nemaņa Belakovičs no savas kreisās malas veica piespēli soda laukuma vidū, kur atradās pretinieku aizsargu aizmirstais Ariagners Smits. Nikaragvietis ar pirmo pieskārienu sita pa bumbu un guva spēles pirmos vārtus – 1:0.

“Liepājai” iespēja izlīdzināt rezultātu radās 79. minūtē, kad Karašausks aizskrēja līdz pretinieku soda laukumam, kur liepājnieku motors krita, prasot 11 metru soda sitienu. Taču Aleksandrs Anufrijevs nekādi uz Karašauska kritienu nereaģēja, ļaujot spēlei turpināties un saglabājot Jūrmalas komandai labvēlīgu rezultātu. Trīs minūtes vēlāk Dodo bija iespēja gūt vārtus, taču Brazīlijas futbolists izklupienā apaļo spēles priekšmetu neaizsniedza.

“Liepājas” cerības uz izglābšanos izgaisa mača 84. minūtē, kad uz maiņu nākušais Romāns Mickevičs veica pamatīgu skrējienu un jaudīgi no soda laukuma līnijas iesita bumbu Krišjāņa Zviedra sargāto vārtu augšējā stūrī. Pie 2:0 “Spartaks” šķietami varēja justies pārliecināts par turnīra tabulā trīs nopelnītiem punktiem un “Valmieras” panākšanu.

Taču pašās pamatlaika beigās Dāvis Ošs atgrieza vēl intrigu spēlē, soda laukumā pārkāpjot noteikumus pret Dodo. Anufrijevs šoreiz parādīja uz pendeles punktu. Pats Brazīlijas futbolists arī uzņēmās 11 metru soda sitiena izpildīšanu un raidīja bumbu pretējā stūrī, kuru izvēlējās sargāt jūrmalnieku vārtsargs. “Liepājai” palika četras kompensācijas laika minūtes. Pēdējā spēles uzbrukumā liepājnieki raidīja tālo piespēli soda laukumā, kur pie bumbas tika Artūrs Karašausks, sperot bumbu pret vārtu pārliktņa apakšu. Bumba ieleca vārtos, ļaujot “Liepājai” izraut dramatisku punktu otro spēli pēc kārtas – 2:2. Arī iepriekšējā kārtā pret “Valmieru” liepājnieki izrāva neizšķirtu pēdējā spēles uzbrukumā.

“Spartaks” – “Liepāja” 2:2 (0:0)
Vārti: Smits 51′, Mickevičs 84′ – Dodo 88′ (11m), Karašausks 90’+4
Brīdinājumi: Bulvītis, Drišļuks, Dross, Ošs – Teiho, Joksimovičs, Zelmanis
Spartaks: Ošs, Dross (Mickevičs 68′), Bulvītis, Žarskis, Bērenfelds. Džuarī, Abdulahi, Drišļuks (Jerjomenko 46′), Adams (Asamoa 46′), Belakovičs (Kamarā 88′), Smits (Nvoriza 76′).
Liepāja: Zviedris, Jurkovskis, Zelmanis, Simičs, Joksimovičs, Stuglis, Teiho, Ķigurs (Toress 76′), Karašausks, Ukpa (Tīdenbergs 55′), Fraidejs (Dodo 55′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrjevs