”Liepājas” futbolisti piedzīvo sesto zaudējumu pēc kārtas

24.08.2019 21:11

Latvijas “Optibet” futbola Virslīgas 27. kārtas ievadā Kurzemes derbijā pelnītu uzvaru izcīnījusi “Ventspils”, kas izbraukumā aizraujošā cīņā ar 2:1 apspēlēja “Liepāju”. Uzvaras vārtus ar skaistu tālsitienu guva Eduards Tīdenbergs.

Šovakar liepājnieku pamatsastāvā pēc vairāku spēļu izlaišanas atgriezās tehniskais Jānis Ikaunieks, kurš gan pirmajā puslaikā reti iesaistījās kādās nozīmīgās darbībās, jo uzbrukumā pilnībā dominēja “Ventspils” futbolisti. Venspilnieki izveidoja vairākus ļoti bīstamus momentus, kuru epicentrā visbiežāk bija Tosins Aijeguns, kuram gan sitieni vai nu īsti neizdevās, vai tos atvairīja “Liepājas” vārtsargs Valentīns Raļkevičs.

Laukuma pretējā pusē liepājnieku piekoptā centrējumu taktika augļus nenesa, kamēr ventspilniekiem puslaika izskaņā izdevās atklāt mača rezultātu. Pēc lieliskas Lukaša Vilellas piespēles ar pirmo pieskārienu rezultatīvu sitienu vārtu kreisajā stūrī izdevās izpildīt Ingaram Sarmim Stuglim (1:0). Jāpiebilst gan, ka sitiena lidojuma virzienu neveiksmīgi izmainīja paši “Liepājas” aizsargi. Moments, lai izceltos bija arī pašam Vilellam, tomēr pēc viņa raidījuma mājiniekus glāba Raļkevičs.

Arī otrā puslaika pirmajā pusē “Ventspils” turpināja pirms pārtraukuma uzsākto ritmu, sajuzdami spēles garšu. Vairākās epizodēs uzmanības epicentrā pie “Liepājas” vārtiem atkal bija Aijeguns, kuram gan nekādā veidā neizdevās bumbu ieraidīt mājinieku cietoksnī. Savukārt pirmajā reālajā “Liepājas” vārtu gūšanas iespējā pēc Jāņa Ikaunieka izpildītā soda sitiena “Ventspils” komandu glāba ukraiņu vārtsargs Kostjantīns Mahnovskijs.

Svarīgākos vārtus šajā mačā izdevās gūt ventspilniekam Eduardam Tīdenbergam, kurš apmēram no 20 līdz 25 metru attāluma ar ļoti skaistu, precīzu un spēcīgu tālsitienu liepājnieku vārtu augšējā stūrī 63. minūtē viesu labā panāca 2:0.

Mača noslēdzošajās 20 minūtēs “Liepāja” atmodās un sāka uzbrukt daudz aktīvāk nekā iepriekš, tomēr veiksme, liepājnieku sistajām bumbām netrāpot vārtos vai trāpot pa pārliktni, stāvēja klāt ventspilniekiem. Vienus vārtus mājiniekiem gan atgūt izdevās, kad pēc partnera centrējuma neviena nepiesegts palika Kristers Tobers – 1:2.

Jāmin, ka bez sestā zaudējuma pēc kārtas piedzīvošanas (skaitot visus turnīrus kopā) “Liepāja” šajā mačā pazaudēja arī vienu no svarīgākajiem aizsardzības spēlētājiem Seidinu Laminu Keitā, kurš sadursmē ar gruzīnu Giorgi Mčedlišvili guva smagu kājas savainojumu, tiekot ar nestuvēm nonests no laukuma.

Aleksandrs Starkovs, “Liepājas” galvenais treneris: “Pirmo puslaiku acīmredzami zaudējām. Lai gan gatavojāmies asam mačam no pretinieku puses, taču tādā līmenī [asuma ziņā] nebijām tam gatavi – bija skarbas sadursmes, atliek tikai atcerēties pirmo minūti, kad pretinieku uzbrucējs [Svārups] ietriecās mūsu vārtsargā. Tas uzreiz parādīja “Ventspils” vīrišķīgo virzību. Tas drīzāk bija hokejs, nevis futbols. Uzvarai visi līdzekļi ir labi, un Ventspils komanda sasniedza savu mērķi. Mēs pirmo puslaiku zaudējām pēc visiem parametriem. Pārtraukumā lūdzām spēlētājiem atgriezties pie mūsu ierastā futbola, kas viņiem pašiem patīk un padodas – piespēļu futbols, ātri caurgājieni, centrējumi. Vismaz man otro puslaiku bija viegli skatīties, jo sākām labi darboties gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Apsveicu pretinieku – pēdējo reizi, kad šeit tikāmies, smaids bija uz mūsu sejām [“Liepāja” uzvarēja ar 4:0], šoreiz pretēji.”

“Liepāja” – “Ventspils” 1:2 (0:1)

Vārti: Tobers 83` – I. S. Stuglis 37`, Tīdenbergs 63`
Brīdinājumi: Žuļevs 27`, Kouadio 40`, Spataru 58`, Fraidejs 78` – Mčedlišvili 50`, Vilella 65`, Ulimbaševs 90`+6
Liepāja: Raļkevičs – Žuļevs (Ķigurs 43`), Spataru, Čudars, Ivanovs, Fortešs, Ilario (Fraidejs 67`), Keitā (Jaunarājs-Janvāris 53`), Tobers, Kouadio, Ikaunieks.
Ventspils: Mahnovskijs – Tīdenbergs, Mčedlišvili (Alsenā 62`), Litvinskis, Kazačoks, Elio, Ulimbaševs, I. S. Stuglis (Mickevičs 67`), Vilella (Palavandišvili 70`), Svārups, Aijeguns.
Galvenais tiesnesis: Edgars Maļcevs

Statistika Bumbas kontrole (%): 54 : 46
Sitieni (vārtu rāmī): 5 (2) : 25 (11)