Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Māris Verpakovskis, visticamāk, nākamajā ciklā nespēlēs

Māris Verpakovskis, visticamāk, nākamajā ciklā nespēlēs
Foto: sportacentrs.com
16.10.2013 09:29

LETA

Visu laiku rezultatīvākais Latvijas futbola valstsvienības spēlētājs Māris Verpakovskis nākamajā atlases ciklā vairs neplāno palīdzēt izlasei, uzbrucējs izteicās pēc otrdien aizvadītā Pasaules kausa kvalifikācijas cikla noslēguma.

Neskatoties uz pirmajās 16 minūtēs zaudētiem diviem vārtiem, Latvijas izlase cikla noslēdzošajā mačā cīnījās neizšķirti 2:2 (0:2) ar Slovākiju. Noslēdzošos vārtus jau kompensācijas laikā guva Renārs Rode.

“Veiksmīgi atspēlējāmies no divu vārtu deficīta. Ielaidām divus vienādus vārtus no stūra sitiena, kas pēdējās spēlēs mums gadās regulāri. Tas nav nopietni, tam noteikti jāpievērš uzmanība, jo, ja gribam kaut ko sasniegt, tik bieži ielaist vienādus vārtus no standartsituācijām nedrīkst,” skarbs bija Verpakovskis. “Tomēr prieks, ka komanda parādīja raksturu.”

“Ja godīgi, pat nevaru atcerēties, kad izlasei pēdējo reizi bijis tik labs otrais puslaiks. Pēc spēles gan īsti labi nekad nedomājas,” teica uzbrucējs, kurš tieši otrdien svinēja 34.dzimšanas dienu. “Pēdējos gados bijis tā, ka pēc vieniem vai diviem zaudētiem vārtiem seko arī nākamie, jo neprotam atkopties un lauzt spēles gaitu. Šoreiz sanāca, un tas mūs visus priecē.”

“Rezultāts pierāda, ka mums pietika spēka otrajā puslaikā veikt aktīvu presingu un meklēt savas iespējas, lai arī es neteiktu, ka viss otrais puslaiks bija mūsu presinga pilns,” stāstīja Verpakovskis, kurš laukumā izgāja 85.minūtē, kad nomainīja Eduardu Višņakovu. “Mēs laikam labāk spējām izmantot savas iespējas. Nevar teikt, ka iespiedām slovākus savā laukuma pusē, taču gājām uz priekšu un nebaidījāmies. Labāk tomēr ir zaudēt ar 1:3 vai 1:4, nevis spēlēt no aizsardzības un piekāpties ar to pašu 0:2. Šāds rezultāts galu galā dod pārliecību visai komandai.”

Šī Višņakovam bija tikai otrā spēle Latvijas izlasē, bet viņš jau to sāka pamatsastāvā. Šajā cīņā Latvijai bija jāiztiek bez Vācijas bundeslīgā spēlējošā uzbrucēja Artjoma Rudņeva. “Uzskatu, ka izlases jaunā uzbrucēju līnija ir diezgan laba. Komandā ir spēcīga konkurence, kas nozīmē, ka izlases galvenajam trenerim Marianam Paharam nākotnē nopietni būs jāpalauza galva, kuru tad sūtīt laukumā.”

Šī Verpakovskim bija 102. spēle valstsvienībā un šajā laikā viņš guvis 29 vārtus. Uzbrucējs atzina, ka vēl plāno piedalīties novembrī paredzētajā pārbaudes spēlē, bet pēc tam atstāt izlasi.

“Domāju, ka mans posms izlasē ir pienācis tā beigām un šis bija mans pēdējais cikls. Esmu par to pārliecināts,” Verpakovskis apstiprināja jau iepriekš izteiktos pieņēmumus. “Ar treneri vienojāmies visu līdz galam izrunāt novembrī, kad būs pārbaudes spēle, taču neuzskatu, ka manas domas pa šo laiku mainīsies.”

Pēc otrdienas mača Pahars izteicās, ka novembrī Latvijai noteikti būs pārbaudes mačs, tomēr pagaidām pretinieks vēl nav zināms.

“Izvēlē sava loma ir visiem faktoriem – motivācijai, spēkam un konkurencei izlasē. Visam tomēr ir savs laiks. Labāk ir aiziet pašam, nevis gaidīt, kad tev to kāds palūdz,” stāstīja liepājnieks. “Man tomēr tikko apritēja 34 gadi. Domāju, ka visu, ko izlasei esmu varējis dot, esmu tai jau atdevis. Ir pienācis laiks sevi pierādīt jaunajiem spēlētājiem. Viņiem jāsaka savs vārds.”

Šosezon Verpakovskis cīnās Grieķijas augstākās līgas komandā “Ergotelis”.

“Redzēs, kā attīstīsies mana turpmākā karjera klubā. Ja to ļaus veselība un būs labi piedāvājumi, labprāt turpināšu spēlēt. Ja ne, varbūt mierīgi arī beigšu klubu karjeru,” teica uzbrucējs. “Man ir līgums līdz nākamajai vasarai. Redzēs, kā aizritēs šī sezona, un pēc tam arī domāšu.”

Par visu laiku rezultatīvāko Latvijas izlases futbolistu Verpakovskis oficiāli kļuva 2009.gadā pēc spēles ar Luksemburgu, kad guva savus 25.vārtus valstsvienībā.

Joprojām nav skaidrības, cik vārtus izlasē guvis pirmskara laika futbolists Ēriks Pētersons, jo pēc vieniem datiem viņš bija guvis 21 vārtus, bet pēc citiem – 24 vārtus. Šaubas radīja 1930.gada 17.augustā notikusī spēle, kurā Latvijas izlase nospēlēja neizšķirti 3:3 ar Lietuvu, bet Pētersona kontā tika ieskaitīti visi trīs izlases vārti, tomēr viņš neguva nevienus no tiem.

“Pētersons guva 21 vārtus, un to var apgalvot ar 99 procentu garantiju. Katrā ziņā tanī spēlē Kauņā viņš ar vārtu guvumu neizcēlās,” iepriekš izteicās futbola vēsturnieks Juris Zuntners. “Cita lieta, ka tolaik bija grūti skaitīt vārtus salīdzinājumā ar mūsdienām, jo pretiniekam pietika kaut nedaudz pieskarties bumbai, lai tas tiktu ieskaitīts kā sitiens savos vārtos.”

Zuntners kā uzticamākos avotus izmanto tā laika Latvijas laikrakstu “Jaunākās Ziņas” un “Latvis” pēcspēles dienu izdevumus.

Tāpat Verpakovskis pagājušajā mēnesī kļuva par septīto futbolistu, kurš aizvadījis vismaz 100 spēles Latvijas izlasē. Rekordists ar 167 mačiem ir Vitālijs Astafjevs, bet karjeru valstsvienībā no šiem spēlētājiem pašlaik turpina arī Juris Laizāns, kuram mačs ar Slovākiju bija 112.karjerā.

Karjeras sākumā Verpakovskis spēlēja Latvijas komandās “Liepājas metalurgs” un Rīgas “Skonto”, bet 2003.gadā tika pārdots slavenajai Ukrainas vienībai Kijevas “Dinamo”.

Turpinājumā viņš bijis izīrēts arī Horvātijas vienībai Splitas “Hajduk”, kā arī Spānijas klubiem Vigo “Celta” un “Getafe”, bet 2009.gadā arī pirmoreiz tika izīrēts uz “Ergotelis”. Vēlāk viņš pievienojās arī Azerbaidžānas komandai “Baku”, bet pērn atgriezās “Ergotelis” sastāvā, kurai šosezon palīdzēja iekļūt Grieķijas superlīgā.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz