Papildināts – “Liepājas metalurgs” pārliecinoši pieveic “Skonto”

16.09.2006 17:07

0

Sestdien “Liepājas metalurgs” sagādāja patīkamas emocijas “Daugavas” stadionā sanākušajiem līdzjutējiem, uzvarot savus principiālos sāncenšus “Skonto” futbolistus un jau trešo sezonu pēc kārtas abu komandu savstarpējo maču bilanci virslīgā noslēdzot mums labvēlīgi.

“Liepājas metalurgs” – “Skonto” 3:1 (0:0).
“Liepājas metalurgs”
: Spole, Soloņicins, Surņins, Kļava, Zirnis (Astrausks, 46.), Ivanovs, Miceika, Petrenko, Kalons (Jemeļins, 89.), Tamošausks (Grebis, 46.), Karlsons.
Vārtu guvēji: “Liepājas metalurgs” – Grebis (63.), Astrausks (79.), Karlsons (87.); “Skonto” – Pjačeks (90.).
Brīdinājumi: “Liepājas metalurgs” – Miceika (65.), Grebis (90.+2); “Skonto” – Isakovs (81.), Kožans (34.).

Jau mača pirmajā minūtē pēc Soloņicina tiešā brīvsitiena Karlsons ar galvu bumbu nometa Kalonam, kurš bīstami sita garām vārtiem, un likās, ka metalurgi sparīgi metīsies uzbrukumā, lai iegūtu tik ļoti nepieciešamo uzvaru, taču taktika ar vienu izvirzītu uzbrucēju priekšā nedeva vēlamos rezultātus. Lielākoties uzsvars tika likts uz tālām piespēlēm Karlsonam, taču, ja arī viņam izdevās iegūt bumbu, īsti nebija kam to pēc tam pāradresēt. Mūsējie diezgan lēnīgi ievadīja uzbrukumus, bet viesi, spēlējot nedaudz aktīvāk un par savu galveno ieroci izmantojot pretuzbrukumus, radīja vairākus nervus kutinošus pusmomentus. Liepājniekiem labas izdevības neizmantoja Kalons un Miceika. Pēc visai garlaicīgā 1.puslaika bija skaidrs, ka šādā veidā pie kārotajiem trīs punktiem netikt un spēles ritējumā nepieciešamas radikālas pārmaiņas.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs tādas arī ieviesa un šie pārkārtojumi pilnībā attaisnojās. Nomainot Tamošausku un Zirni laukumā devās vēl divi uzbrucēji – Grebis un Astrausks, kas ar aktīvu un agresīvu darbību arī pat šķietami zaudētās situācijās spēlēja līdz galam un darīja viesu aizsargus nervozus.

Iespējams, kāds nesaprata, kādēļ no aizsardzības līnijas tika izņemts Zirnis, nevis, piemēram, Surņins, bet pārliecinošu atbildi uz šo jautājumu sniedza pats Pāvels, jo tieši pēc viņa piespēlēm tika gūti abi pirmie vārti. Puslaikā vēl nebija nospēlētas 20 minūtes, kad Surņins centrēja uz Grebi, kura sitiens ar galvu, bumbai vispirms atsitoties pret zemi, bet pēc tam ielidojot devītniekā, bija netverams. Savukārt 79.minūtē Surņins negaidīti izdarīja piespēli uz “Skonto” vārtiem un Astrausks beidzot izdarīja to, par ko daudzi līdz šim bija runājuši, bet vēl nebija redzējuši. Nodemonstrējot labu ātrumu, Astrausks panāca bumbu, viesu vārtsargs novilcinājās ar izgājienu, un, nonākot vārtu priekšā, lietuvietis bumbu sita garām Piedelam vārtu tīklā. Pēc šī panākuma skontieši pagalam apjuka, un mūsējie to izmantoja – Astrauska sisto un vārtsarga atvairīto bumbu trešo reizi vārtos raidīja Karlsons. Tomēr “Skonto” sausā nepalika. Somijas tiesnesis Hītijs pēc neizprotamas vilcināšanās tomēr ieskaitīja panākumu pēc tam, kad bumba it kā bija šķērsojusi mūsu vārtu līniju.
Citās spēlēs “Ventspils” neatstāja nekādas cerības “Rīgai” – 4:0, tabulas kaimiņi “Ditton” un “Jūrmala” savstarpējā mačā vārtus neguva, bet “Dinaburg” ar 2:0 pieveica “Dižvanagus”.

Jau šotrešdien metalurgi izbraukumā spēlēs ar “Ditton”, bet svētdien mūsējie Latvijas kausa izcīņas finālmačā Rīgā atkal mērosies spēkiem ar “Skonto”.

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs:
– 1.puslaikā bija līdzīga spēle, taču vairāki futbolisti neizpildīja doto uzdevumu. Nesaku, ka Kalons, Tamošausks un Miceika nospēlēja slikti, taču viņi nepalīdzēja Karlsonam uzbrukumā, neievēroja spēles disciplīnu. 2.puslaiku sākām ar trim uzbrucējiem un uzmainītie spēlētāji saasināja cīņu. Uzvarējām pelnīti. Priekšā vēl daudz maču, turpināsim cīņu par zeltu. Labi, ka ir iespēja variēt ar futbolistiem, parādījusies konkurence viņu starpā. Par gaidāmo Latvijas kausa izcīņas finālspēli svētdien vēl nedomāju. Tagad man prātā “Ditton”…

“Skonto” galvenais treneris Pols Ešvorts:
– Pirmais puslaiks ritēja līdzīgā cīņā. Pēc tam, kad netika gūti vārti, bija skaidrs, ka uzvarēs tā komanda, kas pirmā to izdarīs spēles otrajā daļā. Liepājniekiem ir stipra komanda, ar kuru izbraukumā ir grūti spēlēt. 2.puslaikā daudz kļūdījāmies aizsardzībā. Atzīstu, ka esmu līdzvainīgs zaudējumā. Čempionu nosaukumu mums atgūt vairs nav reāli, bet liepājniekiem gan tagad ir labas cerības.

Turnīra tabula
(spēles, uzvaras, neizšķirti, zaudējumi, gūto un zaudēto vārtu attiecība, punkti)
1.”Ventspils”                20    15     4       1       40:12         49
2.”Skonto”                    21    13     4       4       43:14         43
3.”Liepājas metalurgs”   19     12     5       2       48:14         41
4.”Ditton”                      20    8       7       5       25:21         31
5.”Jūrmala”                   21    8       4       9       29:29         28
6.”Dinaburg”                 19    7       3       9       22:25         24
7.”Rīga”                        21    3       2       16     12:48         11
8.”Dižvanagi”              21     0       1         20     7:63  1