Papildināts – Pakaļdzīšanās līderiem turpinās

15.09.2008 18:51

Medaļu liktenis var izšķirties ne tikai sporta laukumā
Pārliecinoši uzvarot “Rīgu”, “Liepājas metalurga” komanda virslīgas tabulā par diviem punktiem pietuvojusies ventspilniekiem un izvirzījusies vadībā gūto vārtu ailītē. Tiesa, iespējams, otrdien viss var mainīties, jo Futbola federācijas Disciplinārā komisija izskatīs “Ventspils” komandas protestu.

Jau ar pirmajām minūtēm “Liepājas metalurgs” centās realizēt galvenā trenera Rīdigera Abramčika tiekšanos pēc ātriem vārtiem. Liepājniekiem labi pazīstamais Anatolijs Šelests, kurš bija “Liepājas metalurga” komandas treneris 2000.gada sezonas noslēgumā un 2001.gadā, tagad esot amatā “Rīgā”, pretī lika disciplinētas futbolistu līnijas, kādas mēs jau redzējām gadsimtu mijā, proti, vārtu tuvumā bija izvietoti pieci futbolisti, bet laukuma vidusdaļā – četri. Tomēr šie vaļņi nebija šķērslis visai ātriem un skaistiem vārtu guvumiem mūsu komandas izpildījumā. Vispirms lielisks bija Grebis, kurš lēca augstāk par visiem pēc Surņina centrējuma, gūstot savus 10.vārtus virslīgā šosezon un tagad tikai par diviem precīziem raidījumiem atpaliekot no ventspilnieka Vita Rimkus. Otro vārtu autors – Karlsons – pēc Soloņicina piespēles. Apturējis bumbu uz krūtīm, viņš to pēc mirkļa trieca vārtu augšējā stūrī. Mājiniekiem pirmajā puslaikā izdevās tikai viena bīstama epizode.

Pēc pārtraukuma Miceika nodemonstrēja, ka trīs lietas arī futbolā var būt labas lietas. Ar diviem bīstamiem sitieniem pirmajā puslaikā viņš piešāva kāju trešajam precīzam raidījumam, kurš padevās 50.minūtē no aptuveni 18 metriem. Spēle ievirzījās mierīgākā gultnē, mūsu komandas treneris deva iespēju atvilkt elpu izlases puišiem – Kļavam un abu pirmo vārtu autoriem, kas tādējādi savu darbiņu jau bija padarījuši. Fereiras aktivitātes pretinieku soda laukumā deva iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu, un Ivanovs guva savus ceturtos vārtus šosezon virslīgā. Spēles beigās aktivizējās mājinieki un viesi kļuva paviršāki. To izmantoja pieredzējušais Žavoronkovs, gūstot goda vārtus. Jāpiezīmē, ka rīdziniekiem rezervē bija pieteikti tikai divi laukuma spēlētāji…

Citā virslīgas spēlē “Skonto” pieveica “Daugavu” 1:0, bet “Dinaburg” līdzīgā spēlē cīnījās neizšķirti ar “Ventspili” 0:0, taču pēc mača čempioni iesniedza protestu, jo mājinieku sastāvā laukumā it kā bija devies sākuma protokolā neierakstīts futbolists (viņš protokolā it kā ielabots vēlāk). Tiesa, Latvijas Futbola federācijas mājaslapā protokola elektroniskajā versijā strīda vaininieks Markovs ir minēts pamatsastāvā.

Ja ventspilnieku protests tiks apmierināts, visticamāk, viņi “Dinaburg” būs uzvarējuši ar 3:0. Bet ir arī bažas, ka, iespējams, notikusi negodīga vienošanās, nevis rupja paviršība no “Dinaburg” puses. Īpaši tas nāk prātā, atceroties skandālu Baltijas līgā pērn un to, ka pašreizējais ventspilnieku treneris Grigorčuks savulaik strādājis Daugavpilī. Tāpat ir dzirdētas (un redzētas) baumas par koferīšiem, kuri šad tad riņķo tieši ap “Dinaburg” pārstāvjiem pēc spēlēm. Lai neizskatītos pēc atdotas spēles, futbolisti cīnās, cik jaudas, bet komanda katram gadījumam kā atkāpšanās ceļu protokolā aizmirst ierakstīt kādu spēlētāju…

Federācijas preses sekretārs Mārtiņš Hartmanis apstiprināja, ka lēmums jautājumā par “Ventspils” iesniegto protestu tiks pieņemts otrdien. Disciplinārās komisijas lēmums var būtiski mainīt vietu sadalījumu sezonas noslēgumā.

Nākamā spēle liepājniekiem būs šosvētdien viesos pret “Daugavu”. To paredzēts translēt kanālā LTV7.

Komentārs

“Liepājas metalurga” galvenais treneris Rīdigers Abramčiks:
– Spēles sākumā nebija viegli, bet, kad guvām pirmos un pēc tam arī otros vārtus, spēlēt varējām mierīgāk. Sev izdevīgo rezultātu saglabājām līdz spēles beigām, gūstot vēl divus panākumus. Spēles gaitā nomainījām un pietaupījām izlases spēlētājus, kas bija vairāk noguruši.

Latvijas virslīga.
“Rīga” – “Liepājas metalurgs” 1:4 (0:2).
“Liepājas metalurgs” – Spole, Kļava (Dobrecovs, 46.), Zirnis, Fereira, Ivanovs, Surņins, Tamošausks, Soloņicins, Miceika, Grebis (Prohorenkovs, 54.), Karlsons (Beņušis, 54.).
Vārtu guvēji: “Rīga” – Žavoronkovs (88.); “Liepājas metalurgs” – Grebis (10.), Karlsons (18.), Miceika (50.), Ivanovs (71. no 11 m).