Pārtrūkst lieliskā Baltijas kausu sērija – Latvijas dāmas galotnē zaudē Fēru salām

Romāna Kvačova vadītā Latvijas sieviešu futbola izlase teicami aizvadīja otrā puslaika sākumu, atspēlējoties un pārņemot vadību, tomēr ar to pašu atbildēja Fēru salas, galotnē izraujot uzvaru 3:2 un vietu Baltijas kausa finālā. Spēle notika Igaunijas pilsētā Veru.

06.10.2022 15:56

Ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli Latvijas labā izcēlās Olga Ševcova.

Pirmās vārtus guva pretinieces. Aizsardzēm vairākkārt neizdevās izsist bumbu no soda laukuma, un no tuvas distances trāpīja Heidi Sevdala (0:1).

Otrā puslaika sākums toties aizritēja Latvijas zīmē. Pēc Ševcovas piespēles no soda laukuma iekšienes izlīdzinājumu panāca uzmainītā Renāte Fedotova, bet jau piecas minūtes vēlāk pēc stūra sitiena atlēkušo bumbu zem pārliktņa raidīja Ševcova (2:1).

Latvijas prieki gan bija īsi, jo jau pēc piecām minūtēm iesita arī Fēru salas. Uzmainītā Rūna Jākobsena izmantoja aizsardzības apstāšanos un realizēja izgājienu viens pret vienu (2:2).

Galotnē uzvaru tomēr izrāva Fēru salas – pretinieču kapteine Asla Johannesena trāpīja tuvējā augšējā stūrī (3:2).

Latvijas sieviešu izlase kļuvusi par pirmo Latvijas valstsvienību, kas šogad palikusi bez Baltijas kausa. Trofeju ieguva gan visas trīs sieviešu jaunatnes komandas (U19, U17, U15), gan arī divas vīriešu jaunatnes komandas (U19, U17).

Abas izlases savā starpā tikās arī 2016. gada Baltijas kausā, un toreiz Fēru salas uzvarēja gan Latviju (3:1), gan arī visā turnīrā.

Latvijas dāmu izlase pēc tam trīsreiz pēc kārtas ieguva Baltijas kausu (2017., 2018., 2019.), taču 2021. gadā piedzīvoja divas sagrāves (0:5 pret Lietuvu, 1:4 pret Igauniju) un palika ceturtā.

Spēle par trešo vietu gaidāma svētdien. Latvija pretinieci uzzinās šovakar, kad Tartu tiksies Igaunijas un Lietuvas komandas.

Kopš kvalifikācijas turnīru reformas Fēru salas un Latvijas sieviešu izlases palikušas pēdējās abos ciklos. Latvijai 18 spēlēs bija 17 zaudējumi un uzvara pār Luksemburgu (1:0, kopējā vārtu bilance 10:102), bet Fēru salas zaudēja visās 15 spēlēs (vārti 3:98).

Pirms mēneša Latvija atlasi pabeidza ar 1:3 pret Ziemeļīriju. No tās spēles pamatsastāva šodien bija trīs izmaiņas – vārtos Sofja Ņesterova stājās Enijas Vaivodes vietā, bet Sofija Gergeležiu un Viktorija Zaičikova aizstāja Katrīnu Daņilovu un Taisiju Smirnovu.

Fēru salas – Latvija 3:2 (1:0).

Vārti: Sevdala 4′, Jākobsena 64′, Johannesena 86′ – Fedotova 54′, Ševcova 59′.
Brīdinājumi: Lakjuni – Poļuhoviča, Miksone.
Latvija: Ņesterova, Ročāne, Gergeležiu, Lubiņa, Ševcova, Zaičikova, Gornela (Fedotova 45’+3), Miksone, Voitāne (Druviņa 74′), Treimane, Poļuhoviča.