Pauzi aizpildīja ar graujošu zaudējumu

19.06.2009 09:20

Ceturtdien SK “Liepājas metalurgs” futbolisti lietderīgi aizpildīja pauzi Latvijas futbola čempionātā, proti, aizvadīja pārbaudes spēli ar spēcīgo Baltkrievijas klubu “Bate” un zaudēja ar 0:4 (0:1).

Metalurgi jau iepriekš neslēpa, ka šajā mačā katru puslaiku aizvadīs ar citu sastāvu, turklāt otrajā puslaikā laukumā dosies gandrīz tikai dublieri. Malā tika atstāts Kristaps Grebis, kuram par noraidījumu spēlē pret “Skonto” piespriesta divu spēļu diskvalifikācija, tātad mūsējo šās sezonas rezultatīvākais spēlētājs izlaidīs pirmdienas maču pret FK “Ventspils”.

Kopumā liepājniekiem šis bija itin labs sparings pirms 22. jūnija spēles pret ventiņiem. Līdzīgajā spēlē tomēr bija pamanāms neseno Čempionu līgas dalībnieku – “Bate” futbolistu – pārākums ātrumā, arī taktiskajā un tehniskajā sagatavotībā. Šīs īpašības viesi labprāt lika lietā, veidojot mākslīgās aizmugures pie saviem vārtiem, kā arī dežurējot vienā līnijā ar mūsējo aizsargiem, neļaujot ne mirkli atslābt vārtsargam Viktoram Spolem. Lai arī robu metalurgu aizsardzībā netrūka, ar to izmantošanu viesiem nesekmējās.

Liepājniekiem bija neliels pārsvars pašā spēles sākumā, un arī pirmā puslaika beigās mūsējie centās uzņemties iniciatīvu. Brīžiem tas izdevās gaužām labi, brīžiem ne pārāk. Acīmredzama bija vēlme spēlēt caur kreiso flangu, proti, Pāvelu Surņinu, diemžēl lielākajai daļai viņam adresētajām tālajām piespēlēm trūka precizitātes, vai arī tās bija pārāk spēcīgas. Toties, kas Surņins saņēma bumbu, izveidoja bīstamu momentu pie sāncenšu vārtiem, turklāt pēc Pāvela centrējumiem vārtu priekšā sāncenšiem papūlēties lika Intars Kirhners, kuram divreiz no vārtu priekšas neizdevās gūt vārtus. Tiesa, tajā brīdī rezultāts jau bija 0:1, bet līdz pirmā puslaika beigām panākt kaut neizšķirtu metalurgiem neizdevās. Savukārt pēc pārtraukuma, kad laukumā devās mūsējo dublieri, viesi drīz vien savu pārsvaru palielināja, bet visu maču “Bate” uzvarēja ļoti pārliecinoši – 4:0.

Vakar Latvijas futbola čempionātā tika aizvadītas trīs spēles: “Ventspils” – “Skonto” 2:1, “Daugava” – “Dinaburg” 0:3, “Blāzma” – “Tranzīts” 1:0.

Otrajā puslaikā pie spēlēšanas tika visi mačam pieteiktie metalurgi.