Pirmie vārti

09.09.2012 18:02

Latvijas U-21 izlase nākošā gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sestajā spēlē ir guvusi savus pirmos vārtus šajā atlases ciklā, tiesa, pirmās uzvaras gan nebija – Jelgavā notikušajā mačā ar Kazahstānu fiksēts neizšķirts 1:1.

Līdz šās nedēļas spēlei mūsu olimpiskajā izlasē vienīgais “Liepājas metalurga” pārstāvis bija galvenā trenera Antona Jores asistents Jānis Intenbergs. Uz pēdējām divām atlases spēlēm tika izsaukti divi futbolisti – Dmitrijs Hmizs un Roberts Savaļnieks, kas mačā pret Kazahstānu laukumā pavadīja visas 90 minūtes. Abi šosezon regulāri spēlē virslīgā, tādējādi viņu līdzšinējā neiekļaušana U-21 izlasē šķita grūti izprotama. Dmitrijs Liepājas klubā lāpa robus aizsardzības flangā, bet izlasē viņam bija uzticēta balsta pussarga pozīcija, savukārt Roberts visu maču aizvadīja sev ierastajā malējā pussarga/malējā uzbrucēja pozīcijā, kļūdams par vienu no pamanāmākajiem Latvijas izlases spēlētājiem. Abiem metalurgiem bija būtiska loma Latvijas izlases vienīgo vārtu guvumā 75. minūtē. Hmizs piespēlēja Savaļniekam, kurš no labās malas centrēja bumbu soda laukumā, kur to bez apstrādāšanas vārtu tīklā skaisti raidīja bijušais metalurgs Deniss Rakels.

Atlases cikla pēdējo spēli U-21 izlase aizvadīs pirmdien Rīgā pret Rumāniju.