Pret Čehijas čempioniem uzvara izslīdēja no rokām

27.02.2007 19:52

0

Otrdien treniņnometnē Kiprā “Liepājas metalurgs” sacentās ar Čehijas pagājušās sezonas čempionvienību “Slovan Liberec” un spēlēja neizšķirti 2:2 (1:0), kaut arī mūsējie bija vadībā ar 2:0. Pirmssezonas sagatavošanās ciklā mūsu komandai tikuši sarunāti visai spēcīgi pretinieki un vakardienas sparingpartneri, iespējams, bija otra stiprākā komanda pēc Bukarestes “Steaua”. “Slovan Liberec” pērn kļuva par Čehijas čempioniem, bet šosezon savas valsts čempionātā pagaidām atrodas 3.vietā.

UEFA Čempionu līgas trešajā kvalifikācijas kārtā čehi divu spēļu summā ar 1:2 piekāpās Maskavas “Spartak” un netika grupu turnīrā.

Liepājnieki spēli aizvadīja šādā sastāvā: Spole, Žuravļovs (Zirnis, 46.), Kļava, Ivanovs, Surņins (Jemeļins, 46.), Petrenko (Miceika, 46.), Tamošausks, Petkovičs (Astrausks, 80.), Kalons, Kecs (Krugļaks, 46.), Karlsons. Soloņicins turpina atkopties pēc nelielas traumas, spēlēt nevarēja arī brazīlietis Kaetanu.

Mūsu kluba menedžeris Jurijs Romaņenkovs pastāstīja, ka pirmajā puslaikā risinājās abpusēji aktīva spēle ar nelielu čehu pārsvaru, tomēr metalurgi centās atbildēt ar labiem pretuzbrukumiem, kuri bija pat bīstamāki nekā “Liberec” komandai. Atkal ļoti pamanāms bija Kecs, kurš 42.minūtē, apspēlējot trīs pretiniekus, ielauzās soda laukumā, bet ceturtais viņu nogāza. Kļava bija precīzs no 11 metru atzīmes, tādējādi atpūtā mūsējie devās, esot minimālā pārsvarā.

73.minūtē Kalons pēc labas piespēles izgāja viens pret čehu vārtsargu un guva vārtus, dubultojot liepājnieku pārsvaru, tomēr mūsu komanda atkal pamanījās ielaist bumbu savā cietoksnī spēles izskaņā. Piecas minūtes līdz mača beigām čehu mērķi sasniedza patāls sitiens, bet 90.minūtē uzdevumu augstumos nebija mūsu aizsardzība, un rezultāts kļuva neizšķirts.

Kā sacīja metalurgu galvenais treneris Benjamins Zelkēvičs, mūsu komandas galvenajiem spēkiem šī bija pēdējā pārbaudes spēle treniņnometnē, jo nākamo maču Kiprā 1.martā pret Lietuvas “Žalgiri” aizvadīs nosacīti otrais sastāvs. 2.martā komanda atgriezīsies mājās, 3. un 4.datumā atpūtīsies, lai pēc tam Liepājā aizvadītu pēdējo posmu pirms sezonas oficiālām spēlēm. Lai arī, paraugoties aiz loga, nebūt nešķiet, ka tuvojas futbola sezona, tā sāksies jau pēc divām nedēļām! Pirms kāda laika jau sastādītajā Baltijas Futbola līgas kalendārā ierakstīts, ka “Liepājas metalurgam” 14.martā savās mājās jāspēlē ar Igaunijas čempioniem “Levadia”.

Šobrīd kopējais leģionāru skaits komandā sasniedz 11, bet FHK “Liepājas metalurgs” prezidents Sergejs Zaharjins ir atļāvis paturēt deviņus. Tātad diviem vietas komandā nebūs. Runājot par četriem pārbaudāmajiem futbolistiem, B.Zelkēvičs negribēja izteikt pārsteidzīgus secinājumus, bet lika noprast, ka vismazākās izredzes ir lietuvietim Jeršovam, bet ļoti labas – ukrainim Krugļakam. Pavisam drīz šim jautājumam tiks pielikts punkts.