Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

SK “Liepājas metalurgs” uzvar FC “Daugavu”

24.04.2011 17:50

Šodien SK “Liepājas metalurgs” gūstot divus vārtus otrajā puslaikā ar 2:0 apspēlēja FC “Daugava” futbolistus un guva piekto uzvaru piecās aizvadītajās spēlēs Virslīgā.

Mača sākumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, bet 5. minūtē pēc Prohorenkova centrējuma ar galvu pa vārtu pārliktni sita Jemeļins. Pēc dažām minūtēm Zirnis neveiksmīgi pēc pretinieku centrējuma centās izraidīt bumbu ārpus laukuma, taču bumba lidoja precīzi vārtos, bet mājiniekus glābt spēja Šteinbors. Turpinājumā mača temps manāmi samazinājās, tādējādi arī ļoti bīstamu momentu nebija. Pirmā puslaika otrajā pusē, ja neskaita pāris liepājnieku sitienus, nekas ievērības cienīgs nenotika, bet 44. minūtē fantastiskā sitiena pozīcijā nonāca Kavaļausks, taču pārspēt Eltermani viņam neizdevās. Pēc pirmajām 45 minūtēm uz tablo bezvārtu neizšķirts.

Otrā puslaika ievadā bumbu daudz vairāk kontrolēja liepājnieki. Mača 50. minūtē lieliska iespēja izvirzīties vadībā bija mājiniekiem, kad bumba apmēram septiņu metru attālumā no vārtiem nonāca pie Surņina, kurš to raidīja mazliet garām vārtu tuvējam stūrim. Drīz vien labs tālsitiens padevās Ziziļevam, taču vietā bija Šteinbors. Pēc daugavpiliešu ofensīvas ‘’Daugavas’’ soda laukumā ielauzās Surņins, kur viņš arī tika nogāzts, tādējādi uz viesu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Pendeli, apmānot vārtsargu, realizēja Jemeļins.

Protams, ‘’Daugava’’ aktīvi centās atspēlēties, tomēr liepājnieki aizsardzībā, ja neskaita vienu Šteinbora kļūdu, darbojās nevainojami, un 73. minūtē lielisks solo gājiens padevās Kavaļauskam, kurš arī skaisti pārmeta bumbu pāri Eltermanim, dubultojot mājinieku pārsvaru – 2:0. Atlikušajā laikā daugavpilieši tā arī pa īstam pārņemt iniciatīvu nespēja, nespējot arī apdraudēt ‘’Liepājas Metalurga’’ uzvaru – galarezultātā liepājniekiem panākums ar rezultātu 2:0.

Liepājas Metalurgs – Daugava 2:0 (0:0)
Vārti: Jemeļins, Kavaļausks

Liepājas Metalurgs: Šteinbors, Zirnis, Tamošausks, Surņins, Kalns, Činiks, Prohorenkovs, Mihadjuks, Soloņicins, Jemeļins, Kavaļausks

Daugava: Eltermanis, Šeļenkovs, Uļjanovs, Čihradze, Dudņiks, Simonovs, Logins, Sokolovs, Ziziļevs, Afanasjevs, Jaliašvili