Treneru saķeršanās, nerealizēta “pendele” un “Liepāja” iekļūst finālā

11.02.2016 12:55

Ceturtdien SMScredit.lv Ziemas kausa izcīņā futbolā pusfināla spēlē “Liepāja”, Oskaram Kļavam gūstot vārtus jau piektajā mača minūtē, ar rezultātu 1:0 uzveica iepriekšējo divu gadu kausa ieguvēju Rīgas “Skonto”, līdz ar to finālā mūs sagaida Kurzemes derbijs – liepājnieki sacentīsies ar “Ventspili”.

Kā pirmā finālā vakar iekļuva “Ventspils”, kas, pateicoties minimālai uzvarai (1:0), uzveica “Jelgavu”. Šodien tika noskaidrota otra fināliste, savā starpā tiekoties valsts čempionei “Liepājai” un iepriekšējo divu Ziemas kausu čempionei “Skonto”. Kurzemnieki izcīnīja uzvaras visās trīs grupa turnīra spēlēs, savukārt rīdzinieki zaudēja “Jelgavai” un A grupā palika otrajā vietā.

Ilgi līdz rezultāta atklāšanai nebija jāgaida. Pēc soda sitiena sekoja vairāki rikošeti, un pieredzējušais aizsargs Oskars Kļava pie vārtiem bija veiklākais, jau piektajā minūtē panākot 1:0 “Liepājas” labā. Pēc piecām minūtēm bumba vēlreiz ielidoja vārtos, pēc stūra sitiena Hmizam ar galvu pāradresējot Toresa piespēli. Tomēr vārtu guvums netika ieskaitīts, jo Dāvis Ikaunieks atradās aizmugures stāvoklī pie tālā vārtu stūra.

13. minūtē lielisku iespēju neizmantoja “Skonto”, kad Džapiašvili nonāca pilnīgi viens vārtu priekšā, taču netrāpīja pa bumbu, ko viegli atsita Doroševs. 27. minūtē Afanasjevs no labas pozīcijas pēc Ikaunieka piespēles no soda laukuma kreisā stūra izdarīja spēcīgu sitienu, taču krietni neprecīzi. Arī “skontiešiem” bija vairākas labas iespējas, tomēr tās palika neizmantotas, un pirmais puslaiks noslēdzās ar 1:0 liepājnieku labā.

Iespējams, interesantākais notika 38. minūtē, kad pēc asa pārkāpuma pret liepājnieku eksplodēja abu komandu treneri Pertija un Zuntners. Gruzīnu speciālists agresīvi devās liepājnieku soliņa virzienā, abi treneri viens otru spēcīgi lamāja, neiztika bez žestikulēšanas, un galvenais tiesnesis abus izraidīja no spēles. Zuntners ļoti negribīgi tomēr lēnā solī pameta laukumu, kamēr Pertija demonstratīvi apsēdās uz soliņa un neļāva spēlei atsākties vairāku minūšu garumā. Beidzot arī Pertija bija gatavs pamest laukumu un pie izejas gribēja paņemt Zuntneru aiz rokas un izvest pa durvīm. “Liepājas” prezidents Māris Verpakovskis gan neļāva Zuntneram doties līdzi Pertijam. Viss noslēdzās ar to, ka Zuntners devās uz balkonu, bet Pertija apsēdās turpat laukuma galā un turpināja vērot maču.

Trīs minūtes pēc otrā puslaika sākuma Maharadze ar spēcīgu tālšāvienu no soda sitiena lika bumbai lidot tikai nedaudz, nedaudz garām augšējam labajam vārtu stūrim. 75. minūtē Afanasjevu netālu no soda laukuma nogāza no kājām, tomēr ātri izspēlētais soda sitiens rezultātu nedeva. 79. minūtē visai laba standartsituācija rīdziniekiem, bet Jeromalejva no kreisās soda laukuma malas centrētā bumba lidoja nedaudz par ātru un Vladislavs Gutkovskis, jau slidot ar kājām pa priekšu vārtu virzienā, tai tomēr nepaspēja pieskarties.

Vēl dažas minūtes vēlāk Gutkovskis ar labu piespēli izvirzīja sitiena pozīcijā Jermolajevu, taču bumba atkal negāja “Liepājas” vārtos. Rīdiznieku spiediens gan bija kļuvis diezgan izteikts, uz ko kurzemnieki atbildēja ar pretuzbrukumiem. 83. minūtē lielisku iespēju neizmantoja Ikaunieks, kurš saņēma precīzu tālu piespēli un palika viens pret vārtsargu. Vēl brīdi vēlāk Dāvis no labās malas situācijā, kad bija jāsit vārtos, izvēlējās dot piespēli uz otru malu, taču Grebis atradās pārāk tālu no bumbas un, iespējams, nemaz negaidīja, ka sekos piespēle sitiena vietā. 85. minūtē Ivanovs soda laukumā nogrūda Gutkovski, un tiesnesis norādīja uz 11 metru atzīmi.

Tomēr Jermolajevs, lai arī nomānīja vārtsargu, bumbu trāpīja pa labo vārtu stabu, un rezultāts arvien nemainījās… Mača izskaņā liepājniekiem vēl bija iespēja pēc stūra sitiena dubultot pārsvaru, taču Kurtiša sistā bumba lidoja garām tālajam vārtu stabam. Tas arī bija viss, un “Liepāja” svinēja uzvaru ar rezultātu 1:0, otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā, kur spelēs pret otru Kurzemes komandu “Ventspili”.

Liepāja – Skonto 1:0 (1:0).

Vārti: Kļava 5′.

Liepāja: Doroševs, Toress, Ikaunieks, Grebis, Afanasjevs, Hmizs, Ivanovs, Kļava, Mickevičs, Bērenfelds, Šlampe.

Rezervē: Sopots, Strumija, Mihadjuks, Gulbis, Kārkliņš, Gucs, Jurkovskis, Kurtišs.

Skonto: Celovaļņikovs, Jermolajevs, Maharadze, Suhomlinovs, Kozlovs, Gutkovskis, Ivanovs, Pilijevs, Džapiašvili, Mozarovskis.

Rezervē: Vasičs, Balodis, Grīnbergs, Indrāns, Jankovskis, Borovikovs, Davidenkovs, Šilings.