U19 izlase iepriecina

29.03.2018 07:02

Latvijas U19 futbola izlase šonedēļ noslēdza dalību Eiropas čempionāta kvalifikācijas Elites kārtā, kurā ierindojās 2. vietā un nekvalificējās finālturnīram, taču divas uzvaras un neoficiālajā kopvērtējumā ieņemtā 11. vieta ļauj to uzskatīt par vienu no pašmāju kājbumbas visu laiku augstvērtīgākajiem sasniegumiem.

Futbola klubu “Liepāja/Mogo” Maķedonijā notikušajā turnīrā pārstāvēja pussargs Kristers Tobers, bet aizsargs Roberts Ķipsts šosezon ir izīrēts komandai “RTU”.

Latvijas izlase atlases izšķirošo kārtu sāka ar uzvaru 2:1 spēlē pret mājiniekiem, bet otrajā mačā ar 0:3 piekāpās spēcīgajai Anglijas izlasei, kam šis panākums nodrošināja iekļūšanu 8 komandu finālturnīrā. Noslēdzošajā mačā mūsu jaunieši 89. un 91. minūtē guva divus vārtus, izrāva uzvaru pār Ungāriju un turnīru pabeidza 2. vietā.

Tobers diskvalifikācijas dēļ nepiedalījās pirmajā spēlē, bet aizvadīja pilnus abus pārējos mačus. Ķipsts pirmajā spēlē nopelnītā brīdinājuma dēļ izlaida otro dueli, bet atgriezās pēdējā cīņā, kurā tika nomainīts 90. minūtē.

Latvijas U21 izlase pagājušajā nedēļā pārbaudes spēlē Tiraspolē cīnījās neizšķirti 1:1 ar Moldovas vienaudžiem. No “Liepājas/Mogo” futbolistiem spēli pamatsastāvā sāka tikai Dobrecovs, kuru nomainīja 83. minūtē. Pēc pirmā puslaika Ķigurs nomainīja “Jelgavu” pārstāvošo Kurtišu, bet vēl no citus klubus pārstāvošajiem Liepājas futbola audzēkņiem šajā mačā piedalījās Gulbis (“Metta/LU”, pilna spēle), Kārkliņš (“Rīga”, pilna spēle), Krušatins (“Jelgava”, nomainīts 90.+1. minūtē) un Vagančuks (“Spartaks”, uzmainīts 75. minūtē).

Latvijas U21 izlase Eiropas čempionāta nākamās divas atlases spēles aizvadīs septembrī viesos pret Ukrainu un mājās pret Angliju.