Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

“Covid-19” dēļ sports uz pauzes

“Covid-19” dēļ sports uz pauzes
Foto: Ruslans Šuļga
13.03.2020 11:39

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa dēļ uz nezināmu laiku ir pārcelts Latvijas futbola virslīgas sākums, ir pārtrauktas Latvijas-Igaunijas basketbola līga un Latvijas sieviešu basketbola līga, bet hokeja virslīgā nenotiks izslēgšanas spēļu turnīrs. Liepājā ir atcelti sporta skolu audzēkņu treniņi un starti, slēgta pašvaldības sporta infrastruktūra, taču darbu turpina privātās sporta zāles.

Klubiem dīkstāve

Futbola virslīgai bija jāsākas piektdien, bet pēc valdības lēmuma par ārkārtējā stāvokļa ieviešanu virslīga operatīvi pieņēma lēmumu pirmās spēles aizvadīt bez skatītājiem. Tomēr drīzumā sekoja vēl viena valdes sēde, kurā nolemts sezonu vēl nesākt. Šo lēmumu piektdien apstiprināja Latvijas Futbola federācija. Čempionāta sākuma atlikšana ir spēkā līdz turpmākajiem lēmumiem.

Sportacentrs.com vēsta, ka virslīga nav komentējusi tik strauju sākotnējā lēmuma maiņu, taču neoficiāla versija liecina, ka pretēji viedokļi un lēmumi esot saistīti ar futbola sabiedrības iekšpolitisku cīņu pirms drīzumā paredzamajām LFF prezidenta vēlēšanām. Šajā laikā piesardzība, protams, ir pirmajā vietā, turklāt valdības lēmuma dēļ nekādas sacensības tik un tā nedrīkstētu notikt.

Sākotnēji varēja pieļaut divus turpmākos scenārijus – virslīgas sezonas pagarināšanu novembrī un aizvadāmo apļu skaita samazināšanu. Protams, ja koronavīrusa pandēmija norims relatīvi ātri un piespiedu dīkstāve visās sabiedrības jomās nebūs ilga.

Jau piektdienas rītā slēgta bija Liepājas futbola infrastruktūra, lai, saskaņā ar Ministru kabineta nolemto, tur nevarētu notikt bērnu un jauniešu komandu treniņi. Bāzu slēgšana ietekmēja arī futbola kluba “Liepāja” ikdienas darbu, proti, apturēts bija pieaugušo komandas treniņprocess.

Nedēļas nogalē Latvijas Basketbola savienība pavēstīja par visu basketbola sacensību atcelšanu. Pārtraukta Latvijas-Igaunijas līga, atcelti Latvijas vīriešu čempionāts un sieviešu čempionāts. Sākotnēji visi šie turnīri tika uz nenoteiktu laiku apturēti. Biedrības “Liepājas basketbols” valdes loceklis Normunds Atvars piektdien gatavoja vēstuli Latvijas Basketbola savienībai ar aicinājumu pilnībā pārtraukt valsts sieviešu basketbola čempionāta sezonu. Iepriekš pastāvēja iespējamība, ka šo sacensību finālturnīrs norisinātos Liepājā.

Piektdien Eiropas vadošās futbola līgas cita pēc citas lēma par sezonas pārtraukšanu. Anglijas premjerlīga un Vācijas bundeslīga sacensības iepauzēja līdz aprīļa sākumam, bet Francijas “Ligue 1” spēles nenotiks nenoteiktu laiku. Uz nenoteiktu laiku atceltas arī UEFA Čempionu līgas un Eiropas līgas izslēgšanas spēles.

Darbs ar dokumentiem

Liepājas sporta pārvaldes vadītājs Elans Strazdiņš paskaidroja, ka, sākot no piektdienas, atceltas treniņu nodarbības, sacensības un nometnes visām sporta skolām, kas nodrošina profesionālās ievirzes un interešu izglītību. Darbu turpina Sporta pārvalde un arī sporta skolu treneri, kuri neveic pedagoģisko darbu, bet pilda citus pienākumus – plāno treniņus, kārto dokumentāciju, inventāru un veic iepriekš nepadarītos darbus. Pārvaldes vadītājs pieļāva, ka kāds treneris varētu doties atvaļinājumā, bet tas esot katras sporta skolas un trenera ziņā. Sporta struktūru darbinieku, tai skaitā treneru, atalgojumu šī dīkstāve neietekmē, sacīja E. Strazdiņš.

Piektdienas rītā Liepājas Olimpiskā centra mārketinga vadītājs Mārtiņš Sīlis informēja, ka apmeklētājiem ir pieejama trenažieru zāle, peldbaseins un publiskā slidotava, jo tur apmeklētāju skaits nepārsniedz valdības noteikto 200 cilvēku ierobežojumu. Taču 13. marta pēcpusdienā par 99 procentiem varēja teikt, ka Olimpiskā centra infrastruktūra būs slēgta pilnībā. Vēlāk sekojošais pašvaldības lēmums šīs prognozes apstiprināja. Uz nenoteiktu laiku apmeklētājiem ir slēgtas pašvaldības sporta bāzes – Olimpiskais centrs, tā baseins un SPA, ledushalle, manēža, tenisa halle, stadioni “Daugava”, “Olimpija”, “Velnciems”, “Raiņa parks”.

Saskaņā ar pašvaldības rīkojumu sporta skolu audzēkņu apmeklējumiem un treniņiem slēgtas arī citas sporta zāles, piemēram, vidusskolu un bērnudārzu telpas, kurās notiek treniņi. Jaunajiem sportistiem gan mutiski esot atļauts trenēties individuāli ārpus šīm bāzēm, taču šajās nodarbībās nedrīkst piedalīties treneri.

Privātie atvērti

“Kurzemes Vārda” piektdien aptaujāto privāto sporta zāļu pārstāvji sacīja, ka tur darbs turpinās. Krosfita kluba “CF Liepāja” treneris Gundars Lauva pastāstīja, ka šajā sporta zālē ir pastiprināti dezinfekcijas pasākumi un tiek sekots līdzi tam, lai sportotājiem treniņā būtu viens inventārs, taču zāle darbu turpina.

Gundars skaidro, ka “CF Liepāja” klubā vienā nodarbībā sportotāju skaits nepārsniedz 200 cilvēkus: “Mums vienā grupā parasti ir 10–20 cilvēku. Sportisti ir savstarpēji pazīstami, mēs šo jautājumu izrunājam.”

Šajā klubā organizēti treniņi turpmāk nenotiks arī tiem sporta skolu audzēkņiem, kuri “CF Liepāja” uzlabo savu fizisko formu. Taču šiem jauniešiem esot iespēja klubā trenēties individuāli.

Darbu turpina arī “Royal Fitness” trenažieru zāle, kurā vienlaikus nekad neesot bijis vairāk par 70 sportotājiem, bet vidēji vienlaikus trenējas 20 cilvēku. Darbu ierastajā režīmā turpinot arī sporta klubs “Lāčplēsis”, kur sportotāju skaits arī nepārsniedz sākotnējos ierobežojumos noteikto cilvēku skaitu.

Darbu turpina “Ballistic Boxing Club”, “Planēta Fitness”, un vismaz piektdienas pēcpusdienā vēl atvērta bija arī sporta zāle “Olymp Sports”. Saistībā ar to gan valdīja vislielākā neziņa par nākotni, jo pastāvēja iespēja, ka klubu nāktos slēgt, ja durvis pilnībā aizvērtu Olimpiskais centrs.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli