Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Ziemas kausā “Liepājas metalurgs” zaudē Rīgas “Daugavai”

23.01.2013 16:20

Rīgas “Daugavas” futbolisti trešdien “Skonto” hallē Rīgā ar 3:1 uzvarēja “Liepājas metalurgu” un iekļuva Latvijas futbola virslīgas rīkotās Ziemas kausa izcīņas pusfinālā, informē organizatori.

“Liepājas metalurgs”: Doroševs, E.Šlampe, Otaņķis, Jemeļins, Miķelsons, Mežs, Soloņicins, Kalns, D.Ikaunieks, Šadčins, Askerovs.
“Daugava” (R): Vaičulis, Rimavičs, Klimavičs, Kirhners, Kačanovs, Savens, Rečickis, Ziļs, Sputajs, Lipskis, Grebis.

Rīgas “Daugava” 1. kārtā negaidīti pārliecinoši ar 4:0 sagrāva “Jelgavu”, bet šodien nopietni ķērās arī pie nopietnāka spēka, “Liepājas metalurga” (1. kārtā 2:2 ar “Skonto”), skalpa. Jau 10. minūtē pēc lietuvieša A.Lipska centrējuma rezultātu ar galvu atklāja Vitālijs Ziļs. “Metalurgs” 20. minūtē prata atspēlēties – pirms piecām dienām 19. dzimšanas dienu nosvinējušais jaunietis Madis Miķelsons centrēja un 1:1 panāca raženais Toms Mežs.

Pie šī rezultāta jūtamu spiedienu izdarīja liepājnieki, izpildot vairākus stūra sitienus pēc kārtas (“Daugavas” aizsargi netika galā un allaž radās bīstami momenti) un kādā no epizodēm arī trāpot pa pārliktni. Taču 39. minūtē vadību atguva rīdzinieki – ar skaistu sitienu no 27 metriem vārtus iekaroja pieredzējušais lietuvietis Mants Savens.

Neilgi pēc pārtraukuma “Daugava” panāca jau 3:1 savā labā – šoreiz vārtu atstāšanā kļūdījās Pāvels Doroševs, un uz maiņu nākušais uzbrucējs Edgars Kārkliņš ieraidīja bumbu jau tukšos vārtos. Spēle tā arī noslēdzās – 3:1 Rīgas “Daugavas” panākums.

Līdz ar šo uzvaru Rīgas “Daugava” vēl pirms pēdējās kārtas mača pret “Skonto” nodrošinājusi sev 1/2 finālu. Tas nozīmē arī to, ka kāda no TOP4 komandām (“Skonto” vai ”Metalurgs”) pusfinālā neiekļūs un visdrīzāk būs spiesta cīnīties par 5.-8. vietu.