Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Balcera ceturtie vārti sezonā kaldina “Sharks” uzvaru mājās

Nacionālās hokeja līgas kluba Sanhosē ”Sharks” latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers guvis savus ceturtos vārtus sezonā, palīdzot komandai savā laukumā ar 4:2 pieveikt Minesotas ”Wild”. Tieši Balcers 25. minūtē atklāja mača rezultātu. Viņš pie punkta tika pēc trīs maču pauzes.

01.04.2021 08:57

Rūdolfs Balcers spēlēja kopā ar čehu Tomāšu Hertlu un šveicieti Tīmo Meieru, un tas bija Sanhosē ”Sharks” starta virknējums. Latviešu uzbrucējs izcēlās otrās trešdaļas sākumā. Aizlavījies aiz pretinieku mugurām, viņš ātrumā saņēma Hertla piespēli un tuvcīņā tika galā ar Minesotas vārtsargu Kāpo Kahkonenu. Balceram tie bija sezonas ceturtie vārti. ”Sharks” rindās aizvadītajās 20 spēlēs uzbrucējs iekrājis deviņus rezultativitātes punktus. Balcera karjeras rekords ir 14 punkti vienā sezonā.

Balcers laukumā pavadīja 13:31 minūti (1:07 vairākumā). Viņš bija uz ledus arī brīdī, kad ”Sharks” guva savus trešos vārtus, pirmo reizi NHL karjerā izceļoties krievu aizsargam Nikolajam Kņižovam. Tomēr Balcers pie punkta netika, jo pēc viņa ripai pieskārās divi komandas biedri, plus Kņižovs. Balcers spēli pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1, diviem metieniem pa vārtiem un vienu spēka paņēmienu.

Spēles pēdējās 12 sekundēs komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. ”Wild” spēlējot ar tukšiem vārtiem, vispirms izcēlās Kevins Fiala, panākdams 2:3. Tobrīd laukumā bija arī Balcers, taču metiens nenāca no viņa malas. Savukārt pēdējā sekundē Evanders Keins iemeta ripu tukšajos Minesotas vārtos un uzstādīja spēles gala rezultātu – 4:2.

Rietumu divīzijas kopvērtējumā ”Sharks” joprojām ieņem septīto vietu. Priekšā esošajai Losandželosas ”Kings” ir tikpat punktu (34), taču – labāki papildus rādītāji, kā arī aizvadīts par vienu spēli mazāk. Savukārt divīzijas pastarīte Anaheimas ”Ducks” atrodas sešus punktus aiz muguras. Jāpiezīmē, ka nākamās septiņas spēles jāaizvada tieši pret šīm pretiniecēm – četras reizes jātiekas pret ”Kings” un trīs dueļi pret ”Ducks”. Nākamā spēle būs naktī no piektdienas uz sestdienu pulksten 5:00 Losandželosā.

Pirms divām dienām ”Sharks” pieveica Minesotu garā bullīšu sērijā ar 4:3, pārtraucot divu zaudējumu sēriju. Ja komandai tā bija veiksmīga spēle, tad Balcers līdzās diviem metieniem nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -2.