Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Balceram elegants vārtu guvums uzvarā pret “Coyotes”

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) uzvaru izcīnījusi Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks”, kas savā laukumā ar 4:2 pārspēja Arizonas “Coyotes”. Balcers uz ledus pavadīja 13:38 minūtes un guva komandas otros vārtus.

29.04.2021 08:46

Rūdolfs Balcers uz ledus bija 13:38 minūtes (1:55 vairākumā). Latvietis izdarīja divus metienus, no kuriem viens izrādījās precīzs. Tāpat viņam viens bloķēts metiens un viens spēka paņēmiens.

Latviešu uzbrucējs pasaules labākajā hokeja līgā šosezon aizvadījis 34 spēles, kuru laikā guvis septiņus vārtus un atdevis deviņas rezultatīvas piespēles. Aprīlī Balceram divi vārtu guvumi un četras rezultatīvas piespēles. Šosezon Balcers guvis vairāk vārtus, kā iepriekšējās abās sezonās kopā, bet latvietim pietrūkst vēl viena rezultatīva piespēle, lai uzstādītu jaunu personīgo rekordu NHL.

Pirmajā periodā Sanhosē “Sharks” guva trīs vārtus – arī Balcers pirmajās 20 minūtes prata atzīmēties ar vārtu guvumu. Mača rezultātu jau otrajā minūtē pēc lieliskas komandas izspēles guva Evanders Keins, tiekot pie saviem 20. vārtiem šajā sezonā (1:0). Kad nospēlētas bija 10 minūtes pirmajā trešdaļā, vārdu teicu Balcers. Latvietis tika pie ripas, ieslidoja “Coyotes” zonā, nonāca principā viens pret vienu ar vārtsargu un ar lieliskas māņu kustības palīdzību panāca 2:0. Balceram tie bija septītie vārti šosezon. Kevins Labanks pēc četrām minūtēm guva trešos vārtos, izvirzot “Sharks” vadībā ar 3:0, bet pavisam neilgs laiks pagāja, kad Fils Kesels vienus vārtus atguva – 3:1.

Otrās trešdaļas sākumā Arizonas komanda atguva vēl vienus vārtus, kad precīzs metiens padevās Jūhanam Lāšonam (3:2). Tie gan bija vienīgie vārti otrajā periodā. Noslēdzošajā periodā krietni vairāk uzbruka “Sharks”, izdarot arī vairāk metienu pa pretinieku vārtiem. Perioda noslēgumā Balcers nopelnīja savai komandai vairākumu, bet tas bija īss, jo Eriks Karlsons arī saņēma divu minūšu noraidīju. Arizonas vārti, spēlējot četri pret četri, palika tukši, un Tomāšs Hertls guva ceturtos vārtus, nokārtojot “Sharks” uzvaru ar 4:2.

“Sharks” vēl ir teorētiskas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā. Šobrīd ar 45 punktiem 49 spēlēs “Sharks” ieņem sesto vietu Rietumu divīzijā. Priekšā esošajai “Coyotes” ir 47 punkti, bet “Sharks” ir spēle rezervē. Naktī uz sestdienu “Sharks” tiksies ar Kolorado “Avalanche”.