Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Balceram izšķirošie vārti “Sharks” piektajā uzvarā pēdējās sešās spēlēs

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) lielisku formu uzņēmusi Sanhosē “Sharks” komanda, kas šorīt mājās izcīnīja ļoti svarīgu panākumu ar 5:2 pār vienu no tiešajām konkurentēm Losandželosas “Kings”. “Sharks” uzvaras vārtus iemeta latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers.

10.04.2021 09:55

Rūdolfs Balcers arī šorīt spēlēja sev ierastajā “Sharks” nomināli otrajā virknējumā kopā ar Timo Maieru un Tomāšu Hertlu. Rūdolfa rēķinā laukumā pavadītajās 16 minūtēs un 15 sekundēs (2:17 minūtes vairākumā) kopumā pieci metieni pa vārtiem, četri spēka paņēmieni, viens bloķēts metiens un vienreiz pretiniekam atņemta ripa. Pirms divām dienām 24 gadu dzimšanas dienu nosvinējušais hokejists šosezon NHL iekrājis 13 (6+7) rezultativitātes punktus.

Notikumiem bagāta pirmā perioda ievadā “Kings” komandu priekšgalā izvirzīja Alekss Jafallo. Trešdaļas turpinājums gan krietni sekmīgāks padevās haizivīm – mājinieki izturēja skaitlisko mazākumu un tūlīt pēc tam Kevins Labenks no savas aizsardzības zonas veiktā solo slidojuma noslēgumā ar plaukstas metienu pārspēja Kelvinu Pītersenu “Kings” vārtos – 1:1.

“Sharks” vienību priekšgalā ar 2:1 vēlāk izvirzīja veterāns Patriks Marlo, kurš vārtu priekšā atļautā veidā ar slidu pielaboja Brenta Bērnsa piespēli. Savukārt mazāk nekā trīs minūtes līdz pirmā perioda beigām šveicietis Timo Maiers pretuzbrukumā izrāvās vienatnē pret Pītersenu. Amerikāņu vārtsargs viņa metienu atvairīja, tomēr pirmais pie atlēkušās ripas īstajā vietā bija Balcers, latvietim triecot to karaļu cietoksnī – 3:1.

Otrā trešdaļa bija pilna ar asu cīņu un savstarpējām rupjībām, dūres savā starpā izvicinot Džefrijam Trahonam-Vīlam un Kērtisam Makdermidam, kā arī Brentam Bērnsam un Andreasam Atanasiu. Šajā periodā iegūtās emocijas nedaudz palīdzēja “Kings” komandai, kas pēdējās trešdaļas 62. sekundē vienus vārtus atguva (2:3) – Mārtinu Džounsu pārspēja Džarets Andersons-Dolans.

Cīņas noslēgumā “Sharks” padevās izcils mazākums, kurā Dilans Gambrels un Evanders Keins izrāvās divatā pret “Kings” vārtsargu, Gambrelam ripu raidot cauri Pītersena kājsargiem – 4:2. Visbeidzot 79 sekundes līdz finālsirēnai ar tālu raidījumu tukšos pretinieku vārtos izcēlās Tomāšs Hertls – 5:2.

“Sharks” panākumu ar 32 atvairītiem metieniem kaldināja vārtsargs Džounss, kamēr trīs rezultatīvas piespēles nopelnīja aizsargs Bērnss.

Haizivis Losandželosas vienību pārspēja jau sesto reizi šosezon. Rītdien abas komandas savā starpā spēkosies vēlreiz. “Sharks” ar 39 mačos iegūtiem 40 punktiem saglabāja sesto vietu Rietumu konferencē.