Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns

Balceram pirmā uzvara Otavā

17.01.2019 11:47

Nacionālajā hokeja līgā Rūdolfa Balcera pārstāvētā “Senators” savā laukumā ar 5:2 pārspēja Kolorādo “Avalanche”. Balceram šī ir pirmā uzvara NHL, spēlējot savas komandas arēnā.

Rūdolfs Balcers savā sestajā NHL spēlē laukumā pavadīja 11:24 minūtes, turklāt gandrīz divas minūtes spēlēja skaitliskajā vairākumā. Latviešu jaunais uzbrucējs spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu, izdarīja vienu metienu pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu un bloķēja divus pretinieku metienus.

Balcers spēlēja ”Senators” ceturtajā maiņā un spēles ievadā divreiz nonāca uzbrukuma smailē, bet savas iespējas viņam neizdevās izmantot, un pirmais periods beidzās bez vārtu guvumiem.

Toties sekoja vārtiem bagāts otrā perioda sākums, kad ”Senators” īsā brīdī guva divus vārtus, izceļoties Breidijam Tkačukam un Markam Stounam, bet 30. minūtē jau 3:0 panāca Raiens Dzingels, kurš saņēma izcili acīgu Tomā Šabo piespēli šķērsām uzbrukuma zonai. Līdz perioda beigām Kolorādo vienus vārtus gan atguva, kad ripu vārtos dabūja Ņikita Zadorovs, precīzi metot no zilās līnijas.

Trešā perioda sākumā Otava savu pārsvaru nostiprināja ar Meta Dušeina vārtiem, bet pēc neilga brītiņa netika ieskaitīts ”Avalanche” vārtu guvums, atstājot rezultātu 4:1. Mača izskaņā ”Avalanche” izvērsa pamatīgu spiedienu un tika pie vairākuma, kuru 57. minūtē realizēja Neitans Makinons, iemetot savus 27. vārtus šosezon. Jāpiemin, ka abos ”Avalanche” vārtu guvumos ar rezultatīvām piespēlēm piedalījās soms Miko Rantanens, kurš līdz ar to kļuva par trešo spēlētāju šosezon aiz Ņikitas Kučerova un Bleika Vīlera, kuri sasnieguši 50 rezultatīvo piespēļu robežu.

Taču ”Avalanche”, lai izglābtos, ar to nepietika, un Dušeins ar metienu tukšos vārtos pielika punktu Otavas uzvarai ar 5:2. ”Senators” tas bija trešais panākums četru spēļu intervālā un pirmā uzvara savā laukumā ne tikai kopš Balcera izsaukšanas uz NHL, bet kopš 18. decembra. Savukārt pamatlaikā savā laukumā ”Senators” nebija uzvarējusi kopš pirmā decembra.

Balcera komandas nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām pret Karolīnas ”Hurricanes”, kam uzreiz nākamajā dienā sekos mačs Sentluisā pret ”Blues.