Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Balcers gūst vārtus “Lightning” komandas zaudējumā

Savus pirmos vārtos Nacionālās hokeja līgas (NHL) vienības Tampabejas “Lightning” labā otrajā spēlē komandas rindās guva latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kurš gan mājiniekus neglāba no zaudējuma (3:5) pret sacensību līderi Bostonas “Bruins”.

22.11.2022 08:20

25 gadus vecais Rūdolfs Balcers, kurš cīnījās ceturtajā virknējumā kopā ar Patriku Marūnu un franču veterānu Pjēru-Eduāru elmēru, šonakt uz ledus pavadīto 11 minūšu un 51 sekundes laikā kopumā pa vārtiem meta trīs reizes, kā arī sakrāja lietderības koeficientu +1.

Balcers šosezon aizvadītajās 16 cīņās nopelnījis piecus (3+2) rezultativitātes punktus.

Atlikušos divus vārtus Tampas vienības labā guva kanādietis Niks Pols, kurš devītajā minūtē laukuma saimniekus izvirzīja priekšgalā (1:0), kā arī 51. minūtē panāca 3:5. Pols, kurš 2021. gada vasaras ievadā Kanādas valstsvienības rindās triumfēja Rīgā notikušajās pasaules meistarsacīkstēs, šosezon aizvadītajās 19 spēlēs iekrājis 13 (8+5) punktus.

Bostonieši visus piecus vārtus guva laika intervālā no 16. līdz 44. minūtei, no nelabvēlīga rezultāta 0:1 panākot 5:1 savā labā.

“Lightning” vārtsargu Andreju Vasiļevski pārspēja čehu veterāns Davids Krejči, ne mazāk pieredzējušais Niks Folino, Čārlijs Koils, Breds Maršāns un līgas trešais rezultatīvākais hokejists čehs Davids Pastrņāks (12+17).

Zīmīgi, ka Maršāna vārtu guvumā otrās trešdaļas 16. minūtē rezultatīvu piespēli nopelnīja 37 gadus vecais “Bruins” komandas kapteinis Patrīss Beržerons, kuram šis bija 1000. rezultativitātes punkts NHL regulāro sezonu ieskaitē. Kanādietim bija nepieciešamas 1235 spēles, lai regulārajās sezonās kopumā gūtu 409 vārtus un 591 reizi rezultatīvi piespēlētu.

Par sešiem metieniem pa vārtiem vairāk (35-29) spēlē veica “Lightning” hokejisti, Bostonas cietoksni pārliecinoši sargājot zviedram Līnusam Ulmarkam.

“Bruins” izcīnīja 17. panākumu šosezon aizvadītajās 19 spēlēs atkārtojot 1929./1930. gada sezonā uzstādītu kluba rekordu.

Bostoniešiem sezonas ievadā izdevies divreiz (!) sasniegt septiņu uzvaru virknes. Par spīti iespaidīgajam sezonas sākumam nieka divu punktu attālumā no Bostonas vienības atrodas tuvākā sekotāja Ņūdžersijas “Devils”, kas šonakt izcīnīja 13. (!) uzvaru pēc kārtas.

Tampas komandai neizdevās turpināt iepriekšējās nedēļas laikā iekrāto četru panākumu virkni. 23 punktus 19 spēlēs iekrājusī “Lightning” vienība Austrumu konferences kopvērtējumā atkāpās līdz sestajai pozīcijai.