Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Balceram punkts un savainojums, “Panthers” cieš dramatisku zaudējumu

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) sesto zaudējumu aizvadītajās 12 spēlēs piedzīvoja latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Floridas “Panthers”, kas izbraukumā dramatiskā cīņas galotnē piekāpās (4:5) Losandželosas “Kings” komandai.

06.11.2022 08:38

25 gadus vecais Rūdolfa Balcera uz ledus atradās vien divas minūtes un 56 sekundes, nopelnot savu ceturto (2+2) rezultativitātes punktu šosezon, kad 11. minūtē latvietis rezultatīvi piespēlēja komandas biedra Raiena Lomberga vārtu guvumā. Šajā epizodē Balcers arī guva savainojumu, ciešot no “Kings” somu uzbrucēja Rasmusa Kupari augstu paceltās nūjas un pēcāk vairs neatgriežoties uz soliņa.

13 punktus 12 spēlēs izcīnījusī “Panthers” NHL Austrumu konferencē ierindojas 11. pozīcijā, savukārt 15 punktus 14 cīņās nopelnījusī “Kings” ieņem piekto vietu Rietumos.

Spēles pirmajā trešdaļā vārtus guva vien Lombergs, panterām priekšgalā noturoties līdz pat otrā perioda vidum, kad nieka 52 sekunžu intervālā jau minētais Kupari un Trevors Mūrs divreiz mājinieku labā atguva līdzsvaru (1:1 un 2:2), savukārt Kārters Vernegī vēl reizi izvirzīja priekšgalā floridiešus.

Turpinājumā pakaļdzīšanos veica panteras, 26 sekundes pirms otrās trešdaļas noslēguma zviedram Viktoram Arvidsonam vadībā (3:2) pirmoreiz izvirzot karaļus.

Noslēdzošā perioda pirmajās piecās minūtēs soms Ētu Luostarinens un otros vārtus guvušais Vernegī Floridai divreiz neizšķirtu (3:3 un 4:4), savukārt “Kings” labā rezultatīvi meta (4:3) Bleiks Lizots.

Īpaši aizraujoša izvērtās spēles galotne, trīsarpus minūtes pirms finālsirēnas “Panthers” vārtsargu Sergeju Bobrovski no šaura leņķa apspēlējot Gabrielam Vilardi (5:4).

Noslēdzošajā minūtē ar sešiem laukuma hokejistiem spēlējošie floridieši teju visu laiku pavadīja pretinieku zonā, par mata tiesu nenopelnot vismaz punktu – šajā laika posmā vien karaļus pēc “Panthers” uzbrucēju metieniem divreiz glāba vārtu konstrukcija. Tāpat veiksme stāvēja klāt arī pieredzējušajam “Kings” vārtsargam Džonatanam Kvikam, kurš gan pēdējās sekundēs cieta no Metjū Tkačuka riebeklības pēc kuras izcēlās asumi.