Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Balceram trīs metieni pa vārtiem, “Sharks” nespēj turpināt uzvaru sēriju

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) pie divām uzvarām pēc kārtas apstājās latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks”, kas izbraukumā ar 2:5 atzina Arizonas “Coyotes” pārākumu.

27.03.2021 09:16

23 gadus vecais liepājnieks spēli uzsāka “Sharks” trešajā virknējumā kopā ar Dilanu Gambrelu un Markusu Sorensenu, savukārt pirms trešās trešdaļas viņš kopā ar Sorensenu tika pacelts uz nomināli otro maiņu, cīnoties plecu pie pleca ar Tomāšu Hertlu. Balcers kopumā laukumā pavadīja 12 minūtes un desmit sekundes (30 sekundes mazākumā), izceļoties ar trim metieniem pa vārtiem, diviem bloķētiem pretinieku raidījumiem un vienu atņemtu ripu.

“Sharks” aizvadīja vāju pirmo periodu, kurā trīsreiz vairāk (12-4) vārtus apdraudēja “Coyotes”, mājiniekiem pēc Kristiana Dvorāka metiena iegūstot minimālu pārsvaru. Otrās trešdaļas ievadā Tomāšs Hertls veica izrāvienu skaitliskajā mazākumā, atgūstot līdzsvaru (1:1), bet tās beigās Niks Šmalcs atjaunoja fīniksiešiem vienu vārtu vadību – 2:1.

Izšķirošais mačā izrādījās laika periods no 48. līdz 50. minūtei, “Coyotes” hokejistiem Dvorākam, Draidenam Hantam un Filam Keselam nedaudz vairāk nekā divu minūšu intervālā no 2:1 panākt krietni drošāko 5:1. Neko nelīdzēja arī Sanhosē veterāna Patrika Marlo pēcāk gūtie vārti vairākumā.

Rietumu divīzijas kopvērtējumā “Sharks” ar 32 mačos nopelnītiem 30 punktiem ir septītā, no “play-off” zonā esošās Sentluisas “Blues” (aizvadījusi 34 spēles) atpaliekot par septiņiem punktiem. Svētdienas rītā “Coyotes” un “Sharks” savā starpā spēkosies atkārtoti.