Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Balcers aktīvs spēka spēlē, “Sharks” zaudē Austrumu konferences līderei

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) divu uzvaru virkni nespēja turpināt latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks”, kas savā laukumā divreiz izsēja minimālu pārsvaru, ar 2:3 pagarinājumā atzīstot Austrumu konferences līderes Floridas “Panthers” pārākumu.

Rūdolfs Balcers. (Foto: D. Ross Cameron/USA Today Sports/Scanpix)
16.03.2022 09:27

24 gadus vecais Rūdolfs Balcers šorīt uz ledus pavadīja kopumā 11 minūtes un desmit sekundes (tostarp 37 sekundes skaitliskajā mazākumā), atzīmējoties ar trim spēka paņēmieniem, vienreiz bloķējot metienu un divreiz pazaudējot ripu.

Pirmajos divos periodos neliels pārsvars piederēja “Sharks”, kas pēc nospēlētām 40 minūtēm bija priekšgalā ar 2:1, rezultatīvus metienus piecarpus minūšu laikā izdarot Loganam Kutūram un Nikolā Melošam. Laika posmā starp šiem vārtu guvumiem krita arī Sanhosē cietoksnis, Džonatanam Iberdo mazākumā pārspējot bijušo “Panthers” vārtsargu Džeimsu Raimeru.

“Panthers” pēc ļoti nedisciplinētām (tika nopelnīti septiņi divu minūšu noraidījumi) pirmajām divām trešdaļām uzlaboja sniegumu pamatlaika pēdējās 20 minūtēs, Frenkam Vatrano ar spēcīgu metienu drīz vien atgūstot līdzsvaru uz rezultāta tablo – 2:2. Vēl pēc piecām minūtēm ripu laukuma saimnieku cietoksnī nogādāja Meisons Māršments, tomēr viņa precīzais metiens netika ieskaitīts.

Arvien pārliecinošāk spēlējošās panteras spēles likteni izšķīra pagarinājuma 71. sekundē, kad ar lielgabala šāvienu Raimeru cauršāva Vatrano.

Haizivis ar 59 spēlēs nopelnītiem 60 punktiem Rietumu konferencē saglabā 13. pozīciju, no play-off zonas atpaliekot par astoņu punktu tiesu. Nākamo cīņu “Sharks” aizvadīs 18. marta rītā, kad Kalifornijas derbijā viesosies pie Losandželosas “Kings”.

“Panthers” guva sesto panākumu pēdējās septiņās spēlēs, ar 88 punktiem 60 mačos atgūstot Austrumu konferences līderes godu.