Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Balcers debijā nopelna noraidījumu, “Panthers” apspēlē “Islanders”

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Floridas ”Panthers” rindās šonakt debitēja latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers. Viņa komanda ar rezultātu 3:1 regulārās sezonas pirmajā spēlē pieveica Ņujorkas ”Islanders”.

Rūdolfs Balcers (#38) cīņā par ripu pret Ņujorkas ''Islanders'' (Foto: USA TODAY Sports/Scanpix)
14.10.2022 09:08

Rūdolfs Balcers laukumā pavadīja 14 minūtes un divas sekundes. Tajās viņš izdarīja trīs metienus uz vārtiem, bloķēja vienu pretinieku raidījumu un nopelnīja divas soda minūtes. Maču latvietis noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Balcers spēlēja vienā maiņā ar pagājušās sezonas astoto rezultatīvāko spēlētāju Metjū Tkačaku. Viņš 82 regulārās sezonas spēlēs pērn guva 42 vārtus un atdeva 62 rezultatīvas piespēles un arī uz ledus kāpa kā Floridas kluba debitants.

”Panthers” vārtsargs Sergejs Bobrovskis mača gaitā atvairīja 32 no 33 Ņujorkas kluba metieniem.

Rezultātu spēles 33. minūtē atklāja panteras, tomēr trešā perioda ievadā ”Islanders” atjaunoja uz tablo neizšķirtu. Prieki gan nebija ilgi, jo tieši pēc pusminūtes atkal vadībā bija Floridas klubs. Elegantus uzvaras vārtus guva Patriks Hornkvists.

”Islanders” metās atspēlēties, tomēr nesekmīgi. 75 sekundes pirms mača beigām punktu pielika tieši Tkačaks, ripu raidot jau tukšos pretinieku vārtos.

Par spēles trim vērtīgākajiem spēlētājiem jeb zvaigznēm tika atzīti Floridas spēlētāji Ētu Lustarinens un Tkačaks, kā arī vienīgais ”Islanders” vārtu autors Noā Dobsons.

Debiju ”Panthers” rindās šonakt piedzīvoja ne vien Balcers un Tkačaks, bet arī galvenais treneris Pols Morīss, kuram šī bija pirmā pamatturnīra spēle pie kluba stūres.

Nākamo cīņu ”Panthers” aizvadīs jau sestdienas vakarā, kad viesosies pie Girgensona ”Sabres”. Spēles sākums pulksten 20 pēc Latvijas laika.