Balcers gūst vārtus pret ”Lightning”, panteras tiek pie punkta

Cīņu Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt aizvadīja latviešu uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Floridas ”Panthers”. Komanda savā laukumā uzņēma trīskārtējo NHL čempionu un pēdējo trīs sezonu finālisti Tampabejas ”Lightning”. Sīvā un aizraujošā cīņā ar 3:2 pagarinājumā šoreiz triumfēja viesi.

22.10.2022 08:38

Rūdolfs Balcers laukumā pavadīja nepilnas 12 minūtes, kurās izpildīja četrus metienus pa vārtiem, no kuriem viens sasniedza mērķi. Liepājnieks spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Rezultātu 14. minūtes ievadā atklāja viesi, taču pēc nepilnām divām minūtēm uz tablo līdzsvaru atgrieza Metjū Tkačaks. Pēc 20 nospēlētām minūtēm uz tablo kaujiniecisks neizšķirts – 1:1.

Balcers savus vārtus guva otrās trešdaļas beigu daļā, pēc Tkačaka piespēles panākot 2:1. Tie varēja būt arī uzvaru nesošie vārtu, tomēr trešā perioda vidū mājiniekiem neizdevās nosargāt savus vārtus un kārtējo reizi šajā spēlē neizšķirts.

Pagarinājumā ”Lightning” uzvaras vārtus guva Breidens Points, kurš pirms tam trešajā periodā izrāva arī neizšķirtu. Floridu pievīla nedisciplinētā spēle, kas lika papildlaikā spēlēt skaitliskajā mazākumā un kapitulēt.

Spēle, galvenokārt, bija līdzvērtīga. Vienīgais brīdis, kad kādai no komandām bija izteikts pārsvars bija pirmais periods, kad panteras izpildīja 18 metienus pa vārtiem, bet Tampabeja meta vien astoņas reizes.

”Panthers” mača gaitā neizmantoja nevienu no piecām iespējām spēlēt skaitliskajā vairākumā.

Par mača trim zvaigznēm jeb vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti Points, Tkačaks un ”Lightning” cietoksnis Andrejs Vasiļevskis.

Lai gan par izvietojumu turnīra tabulās vēl pāragri diskutēt, Florida ir tikusi pie septiņiem punktiem piecās spēlēs un ieņem ceturto pozīciju Austrumu konferencē.

Nākamo maču ”Panthers” aizvadīs jau naktī uz pirmdienu, kad savā laukumā uzņems Ņujorkas ”Islanders”. Mača sākums pusnaktī.