Balcers iemet otrajā mačā pēc kārtas, triumfējot Kalifornijas derbijā

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Sanhosē ”Sharks” pārliecinoši ar 6:2 apspēlēja Losandželosas ”Kings”, ar pieciem vārtiem izceļoties un kluba rekordu sasniedzot Timo Meieram. Uzvarētāju rindās otro maču pēc kārtas vārtus guva arī Rūdolfs Balcers.

Rūdolfs Balcers (Nr. 92), Timo Meiers (Nr. 28) un Ēriks Karlsons (Nr. 65) (Foto: sportacentrs.com)
18.01.2022 09:41

Latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers maču aizvadīja pirmajā virknējumā ar Timo Meieru un Tomāšu Hertlu, laukumā pavadot 15 minūtes un 43 sekundes, izceļoties ar vārtu guvumu un trīs metieniem pa vārtiem.

24 gadus vecā spēlētāja rēķinā arī lielisks lietderības rādītājs +3. Šie Balceram bija ceturtie vārti un 12. punkts šosezon.

Komandu sezonas pirmajā savstarpējā mačā pirmā trešdaļa izvērtās ļoti rezultatīva, tiekot gūtiem pieciem vārtiem. Viss sākās ar haizivju rezultatīvākā spēlētāja Meiera vārtiem vairākumā un turpinājās ar Balcera golu – saņemta piespēle vārtu priekšā no Hertla un ieraidīta ripa starp vārtsarga kājsargiem (2:0).

Pēcāk latvietis Meieram palīdzēja iemest vēl divus vārtus, šveicietim jau pirmajā trešdaļā nokārtojot sev hat-trick. Slovēņu superzvaigzne Anže Kopitars perioda pēdējā minūtē gan vienus vārtus atguva (4:1).

Otrajā trešdaļā fantastiskais Meiers neapstājās un guva arī ceturtos un piektos vārtus (6:1), ieejot komandas vēsturē kā pirmais spēlētājs, kurš vienā mačā guvis piecus vārtus.

”Sharks” pēc divām trešdaļām bija izcila metienu realizācija, tas ir, 50% – no 12 metieniem seši lidoja vārtu tīklā, konkrēti sabojājot statistiku ”Kings” vārtu vīram Džonatanam Kvikam.

Noslēdzošajā trešdaļā karaļi pēc aizsarga Maikija Andersona metiena vienus vārtus atguva (2:6), mačam tā arī noslēdzoties.

”Sharks” pārtrauca divu zaudējumu sēriju, kamēr ”Kings” – četru uzvaru sēriju. Sanhosē vārtsargs Džeims Reimers aizvadīja teicamu spēli, atvairot 39 no 41 metiena.

Austrumu konferencē Sanhosē saglabāja astoto pozīciju. Nākamais mačs Balcera komandai paredzēts piektdienas agrā rītā, kad pretī stāsies pirmo sezonu līgā aizvadošā Sietlas ”Kraken”.