Sestdiena, 27. aprīlis Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Balcers vienā virknējumā ar kluba leģendu Marlo, “Sharks” izglābjas un uzvar

Savu otro spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Sanhosē “Sharks” rindās šorīt aizvadīja latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers, Kalifornijas klubu duelī “haizivīm” panākot neizšķirtu tikai 45 sekundes līdz pamatlaika beigām un pēcāk ar 4:3 pēcspēles izgājienu sērijā pieveicot vietējo Losandželosas “Kings”.

Rūdolfs Balcers (Nr. 92) cīņā Losandželosas "Kings" vārtu priekšā. (Foto: Ashley Landis/AP/Scanpix)
10.02.2021 09:55

23 gadus vecais Balcers šorīt cīnījās vienā virknējumā ar 18 gadus vecāko “Sharks” leģendu Patriku Marlo un Rūdolfs vienaudzi Noā Gregoru. Latvietis uz ledus pavadīto astoņu minūšu un 32 sekunžu laikā veica divus spēka paņēmienus un bloķēja vienu pretinieku metienu pa vārtiem.

Sanhosē vienība šorīt teicami aizvadīja pirmo periodu, dominējot laukumā (metienos “Sharks” ieguva pārsvaru 12-4) un gūstot pa vārtiem tā sākumā un beigās. 80. sekundē no vārtu priekšas pēc Raiena Donato piespēles izcēlās Timo Maiers, bet nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz trešdaļas izskaņai Logans Kutūrs līdzīgā pozīcijā pēc atjautīgas Patrika Marlo piespēles dubultoja viesu pārsvaru – 2:0.

Turpinājumā iniciatīvu pārņēma “Kings”, kas otrajā trešdaļā likvidēja deficītu uz tablo – ātra uzbrukuma noslēgumā Anže Kopitars izslidināja ripu caur “Sharks” vārtsarga Martina Džounsa kājsargiem, bet Dastins Brauns skaitliskajā vairākumā bija pirmais pie Džounsa atvairītās ripas – 2:2. “Sharks” šajā trešdaļā izpelnījās trīs noteikumu pārkāpumus pēc kārtas.

Trešā perioda sākumā “Sharks” neizmantoja vairākumu, drīz vien Braunam gūstot savus otros vārtus spēlē un pirmoreiz priekšgalā izvirzot “Kings” komandu – 3:2. Lai gan “Sharks” laukumā rādīja visnotaļ labu sniegumu, tomēr ilgi veiksme stāvēja Losandželosas hokejistu pusē. Pēdējā minūtē, viesiem cīnoties ar sešiem laukuma spēlētājiem, “Sharks” izdevās izglābties, kad burzmā vārtu priekšā ar atkārtotu metienu izcēlās Evanders Keins – 3:3.

Pagarinājumā milzīgs pārsvars piederēja “Sharks”, Sanhosē vienībai piecu minūšu nogrieznī izdarot astoņus (!) metienus pa vārtiem, taču mājiniekus glāba vārtsargs Kelvins Pītersens. “Sharks” trešo spēli pēc kārtas izspēlēja bullīšu sēriju, kurā šoreiz vienīgais precīzais metiens padevās Loganam Kutūram. Kanādietis sagādāja “Kings” piekto zaudējumu pēc kārtas.

Rietumu divīzijas kopvērtējumā abas komandas ieņem pēdējās divas vietas. “Sharks” ar 11 punktiem tikpat mačos ir septītā, kamēr “Kings” ar 12 cīņās iekrātiem deviņiem punktiem ir astotā. 12. februāra rītā “Kings” haizivis uzņems vēlreiz.