Daudzie mazākumi salauž “Liepājas metalurga” hokejistus

13.03.2013 19:12

Daudzo noraidījumu dēļ Latvijas komanda “Liepājas metalurgs” trešdien piedzīvoja zaudējumu Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) B grupas ceturtdaļfināla trešajā spēlē, ar 1:2 (0:0, 1:1, 0:0, 0:1) izbraukumā pagarinājumā piekāpjoties Aļmetjevskas “Sputņik” vienībai.

Cīņas gaitā liepājniekiem tika piespriestas 30 soda minūtes, bet “Sputņik” saņēma vien desmit soda minūtes. Tomēr jāpiemin, ka “Liepājas metalurgs” pagarinājumā nespēja realizēt uz pretinieku vārtiem piespriesto “bullīti”.

Pēc nerezultatīvas pirmās trešdaļas, otrajā spēles daļā liepājnieki kopā nopelnīja desmit soda minūtes, un tas arī ietekmēja rezultātu. Sākotnēji īsu brīdi pēc Edgara Siksnas atgriešanās laukumā no noraidīto soliņa mājinieki izvirzījās vadībā. Turpinājumā “Liepājas metalurgs” komanda divreiz nopelnīja pa 2+2 minūšu noraidījumiem, bet šoreiz cīnījās ļoti sekmīgi, un 35.minūtē Māris Diļevka, spēlējot mazākumā, pat spēja panākt izlīdzinājumu 1:1.

Trešajā trešdaļā rezultāts nemainījās, bet lieliska iespēja iegūt uzvaru viesiem bija pagarinājuma piektajā minūtē, kad Edgars Ārinieks nerealizēja uz “Sputņik” vārtiem piespriesto soda metienu. Turpinājumā “Liepājas metalurga” hokejistam Haraldam Neimanim tika piespriests 2+10 minūšu noraidījums, bet vēl pēc pusminūtes uz noraidīto soliņa devās arī Siksna. Šo lielo vairākumu “Sputņik” realizēja jau pēc 13 sekundēm un uzvaru pusotru minūti pirms pamatlaika beigām ieguva Antons Kavera.

Jau ziņots, ka sestdien notikušajā sērijas pirmajā spēlē “Liepājas metalurgs” savā laukumā svinēja uzvaru ar 2:1, bet dienu vēlāk cieta neveiksmi ar 2:4. Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām liepājnieki nokļuva iedzinējos ar 1-2. Nākamais mačs ceturtdien atkal notiks Aļmetjevskā.

Kā ziņots, astotdaļfinālā liepājnieki vien ar 3-2 sērijā pieveica Omskas “Jastrebi” vienību, bet “Sputņik” ar 3-0 pārspēja “Dmitrov” hokejistus.

Liepājas metalurgs” regulārajā čempionātā tika pie otrā labākā koeficienta līgā, bet “Sputņik” komandai bija septītais labākais koeficients.

Kā ziņots, cita Latvijas kluba Rīgas “Juniors” koeficients bija sliktākais starp izslēgšanas mačos iekļuvušajām vienībām, tāpēc tas astotdaļfinālā sacentās ar regulārā čempionāta uzvarētājiem Kurgānas “Junior”, kuriem piekāpās ar 0-3.

Savukārt izslēgšanas spēlēm nespēja kvalificēties trešais Latvijas klubs “Prizma”/”Rīga”.

MHL B grupā šosezon 31 komanda tika sadalīta trīs divīzijās. Visas trīs Latvijas vienības bija iekļautas Ziemeļrietumu divīzijas dalībnieku vidū, kurā kopā bija 11 vienības no Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Moldovas. Šīs 11 komandas regulārajā čempionātā aizvadīja pa četrām spēlēm ar citām savas divīzijas vienībām, izslēgšanas turnīrā iekļūstot labākajām sešām.

Jau vēstīts, ka MHL A grupā jau trešo sezonu pēc kārtas startē “Rīgas” komanda.

Paredzams, ka pēc sezonas divas vājākās A grupas komandas izkritīs uz B grupu, bet uz augšu pakāpsies tikai viena komanda.