Eglem AHL uzvaras vārti pēdējā sekundē

Liepājnieks Haralds Egle sestdien kļuva par atslēgas figūru savas komandas Manitobas ”Moose” rindās. Viņš guva uzvaras vārtus mača pēdējā sekundē, ļaujot aļņiem Amerikas Hokeja līgā (AHL) izcīnīt panākumu pār Teksasas zvaigznēm (5:4).

Sporta komentētāji Ziemeļamerikā nereti Egles uzvārdu izrunā kā “īgl”, kas angļu valodā atgādina vārda “ērglis” (“eagle”) skanējumu. Arī sestdien liepājnieks komentētājiem deva iespēju atkal piesaukt šo plēsējputnu, gūdams uzvaras vārtus, turklāt mača pēdējā sekundē. (Foto: Jonathan Kozub/Manitoba Moose)
09.01.2022 09:35

Roberts Džeriņš

Abām komandām kāpjot uz ledus trešās trešdaļas sākumā, rezultāts vēstīja par neizšķirtu (2:2), tomēr Teksasas ”Stars” agri nonāca skaitliskajā vairākumā, un jau pēc pusotras minūtes tas vainagojās vārtu guvumā.

Ar līdzīgu žestu atbildēja Manitobas hokejisti, perioda vidū viena vīra handikapu laukumā pārvēršot golā un izlīdzinot rezultātu, bet pēc minūtes izdevās pārņemt vadības grožus. Tomēr paši karstākie notikumi tika pietaupīti mača izskaņai.

Minūti pirms pamatlaika beigām Antonijs Luiss bija precīzs jau otro reizi spēlē, un zvaigznes vēlreiz iesniedza priekšlikumu punktus tabulā sadalīt (4:4), bet šo ierosinājumu noraidīja 25 gadus vecais liepājnieks Haralds Egle, kurš mača pēdējā sekundē izdarīja metienu no laukuma malas, ripai pēc neliela rikošeta izbaudot vārtu tīkla maigos apskāvienus (5:4).

Egle guva otros vārtus šosezon un pirmos šogad. Tāpat viņš statistikas ailēs izcēlies ar divām rezultatīvām piespēlēm, jau pēc 12 nospēlētiem mačiem atrodoties viena punkta attālumā no pagājušās sezonas rādītāja – pieciem rezultativitātes punktiem (4+1).

Vinipegas ”Jets” fārmklubā, ar kuru divu gadu līgumu parakstīja 2020. gada aprīlī, mūsējais aizvada savu otro AHL sezonu, bet Ziemeļamerikā spēlē jau kopš pusaudža vecuma.

Pēdējais pašmāju pieraksts ”Liepājas metalurga” audzēkņa karjerā atrodams 2010./2011. gada sezonā, kad viņam vēl bija 14 gadu. Tobrīd Metalurga U18 komandas labā Latvijas jaunatnes čempionātā uzbrucējs sakrāja 16 (5+11) rezultativitātes punktus astoņās spēlēs un nākamo sezonu sagaidīja jau Atlantijas okeāna otrā pusē.

Vairākas ziemas talantīgais hokejists aizvadīja Savienoto Valstu Hokeja līgā (USHL), bet 2016. gadā iestājās Klārksona universitātē un Nacionālajā Koledžu sporta asociācijā (NCAA) nospēlēja četras sezonas, pēdējā no tām ar 32 punktiem esot komandas rezultatīvākais spēlētājs, bet gadu iepriekš viņš 39 spēlēs tika pie 40 punktiem.

Kopumā liepājnieks savā NCAA karjerā atzīmējies ar 105 (44+61) punktiem 135 spēlēs, līgu pametot ar iekļūšanu savas konferences trešajā simboliskajā pieciniekā.

Interesanti, ka mirklī, kad Egle papildināja ”Moose” sastāvu, tā bija viena no vājākajām komandām AHL, Centrālajā divīzijā ieņemot pēdējo pozīciju, tomēr šosezon vienība jau ir stabila divīzijas vicelīdere.