Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

HK “Liepāja” viesos gūst pārliecinošu uzvaru

16.09.2020 21:28

Optibet hokeja līgā graujošu panākumu Latgalē guva “Liepājas” hokejisti, kuri ar rezultātu 6:2 sagrāva “Dinaburga” vienību, tādējādi nostiprinoties čempionāta vadībā.

Turnīra tabulas līderpozīcijā esošā “Liepāja” nekavējās pierādīt savu favorītstatusu spēlē Latgalē. Gunta Pujāta trenētā komanda pirmajā trešdaļā guva divus vārtus, ar precīziem metieniem izceļoties Rihardam Fominam un Bruno Zabim. No divu vārtu vadības savu pārsvaru Kurzemes komanda vēl vairāk palielināja otrajā periodā. Liepājnieki Maksima Čmutova vārtos raidīja trīs ripas.

Raivo Freidenfelds guva liepājnieku trešos vārtus, bet ceturto precīzo metienu šajā spēlē izpildīja Kristers Freibergs. Līdz 5:0 pārsvaram liepājnieku vadību palielināja Egīls Kalns, draudot Latgales komandai ar pamatīgu sagrāvi pirms noslēdzošās divdesmitminūtes.

Trešā trešdaļa gan iesākās ar priecīgu mirkli mājinieku komandai. Daugavpilieši pārtvēra ripu un mazākumā devās ātrajā uzbrukumā divi pret vienu aizsargu. Ripa uz tālo stūri tika nogādāta Vadimam Vabiščevam, kurš atklāja daugavpiliešu vārtu rēķinu. Pēc tam asinsspiediens sakāpa abu komandu spēlētājiem, komandām sākot apmainīties ar rupjībām un virkni agresīvām darbībām.

Tiesnešiem nācās piemērot virkni ar noraidījumiem. Liepājnieku noraidījumus “Dinaburga” pārvērta savā otrajā vārtu guvumā, precīzi ritu vārtos raidot Mārim Ļeščovam – 2:5. Vairāk kā divas reizes Latgales komandai Māri Jučeru pārspēt līdz perioda un spēles izskaņai neizdevās. Kurzemniekiem pašās mača beigās, četras sekundes līdz beigu signālam, izdevās vēl vienus vārtus gūt. Tādējādi Linards Mazurs-Mago noapaļoja “Liepājas” panākumu līdz 6:2.

Liepājnieku rindās trīs rezultativitātes punktus šajā cīņā sakrāja Bruno Zabis, kuram vieni vārti un divas piespēles. Pa diviem punktiem savā rēķinā ierakstīja Kristers Freibergs un Romāns Ņekļudovs.

“Dinaburga” – “Liepāja” 2:6 (0:2; 0:3; 2:1)

Vārti: 06:01 Fomins(Freibergs, Ņekļudovs) 0:1, 08:13 Zabis (Gipters) 0:2, 20:41 Freidenfelds (Ozoliņš, Nīmanis vair.) 0:3, 26:20 Freibergs (Ņekļudovs) 0:4, 33:42 Kalns (Zabis) 0:5, 40:24 Vabiščevs (Pankevičs maz.) 1:5, 45:55 Ļeščovs (Mateiko vair.) 2:5, 59:56 Mazurs-Mago (Zabis, Grīnbergs vair.) 2:6
Metieni: 31:37