Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Jācīnās par izdzīvošanu

01.01.2010 18:04

Pēc vēl diviem zaudējumiem Latvijas U-20 hokeja izlasei pasaules čempionāta elites divīzijā nāksies cīnītes par izdzīvošanu.

Otrdien mūsējie piedzīvoja vēl vienu sagrāvi cīņā pret ziemeļamerikāņiem – 1:12 (0:6, 1:1, 0:5) pret ASV hokejistiem. Visu spēli aizvadīja SK “Liepājas metalurgs” vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 50 no 62 amerikāņu metieniem. Vienīgos vārtus Latvijas labā vairākumā guva aizsargs Gvido Kauss, bet abiem metalurgu uzbrucējiem rezultativitātes punktus gūt neizdevās – Gunāra Skvorcova statistika ir 3 metieni pa vārtiem un lietderības koeficients -3, un arī Artūrs Mickēvičs pa sāncenšu vārtiem meta trīs reizes, nopelnīja divas soda minūtes un spēli pabeidza ar lietderības koeficientu -2.

Priekšsacīkšu pēdējā spēle pret Šveici mūsējiem bija ļoti svarīga, un spēli vārtos atkal iesāka Jānis Kalniņš, kuru pēc piecām minūtēm, sāncenšiem esot vadībā ar 2:0, gan nomainīja Raimonds Ermičs. Ja Kalniņš četru minūšu un 59 sekunžu laikā atvairīja 14 no 16 metieniem, tad pa Ermiča vārtiem spēles atlikušajā laikā šveicieši meta 18 reizes. Līdz pat trešajam periodam latvieši vēl bija vadībā, tomēr pēdējās 20 minūtes zaudēja ar 1:4, bet visā mačā piekāpās ar 5:7 (3:2, 1:1, 1:4). G. Skvorcovam šajā spēlē trīs metieni pa vārtiem un lietderības koeficients +1. Identisks lietderības koeficients arī A. Mickēvičam.

A apakšgrupā Latvija ierindojās pēdējā vietā un cīņā par palikšanu elites divīzijā rīt tiksies ar Čehiju, bet pirmdien ar Austriju.