Lai noskaidrotu Latvijas čempionus, būs nepieciešama septītā spēle

07.04.2016 21:49

Latvijas čempionāta sestajā finālspēlē Ogres ”Kurbads” savā laukumā tikās ar ”Liepājas” hokejistiem. Laukuma saimnieki pirms spēles sērijā līdz četrām uzvarām atradās iedzinējos ar 2-3, taču šovakar laukumā demonstrēja pārdomātu, disciplinētu hokeju, kas ar rezultātu 5:2 ļāva pārspēt liepājniekus. Tas nozīmē, ka, lai noskaidrotu Latvijas čempionus, būs nepieciešama septītā spēle.

Kurzemniekiem šodien nācās iztikt bez diviem pamatsastāva spēlētājiem – Arta Aniņa un Dmitrija Korņilova. Savukārt pirmo reizi finālsērijā no mača pirmajām minūtēm vietu liepājnieku vārtos ieņēma Nils Grīnfogels, bet “Kurbads” iztika bez vērā ņemamām izmaiņām. Jāatzīmē, ka ogrēniešiem iepriekšējās divās sezonās sapnis par Latvijas čempionu titulu izgaisa tieši sestajā finālsērijas spēlē, samierinoties ar sudraba medaļām (2013./14.gadā pret “Prizma” un 2014./15.gadā pret HK “MOGO”)

Mača sākumu abas komandas iesāka piesardzīgi, tomēr laukuma saimnieki pakāpeniski pārņēma iniciatīvu. Ogrēnieši līdz šim visos piecos finālsērijas mačos vārtus guvuši pirmie, tomēr septītajā minūtē Bruno Zabim bija lieliska iespēja šo tradīciju lauzt, taču viņa raidītā ripa atsitās pret vārtu stabu. Bet trīs minūtes vēlāk, spēlējot skaitliskajā vairākumā, ogrēnieši panāca savu un kārtējo reizi atklāja spēles rezultātu. Jura Štāla metienu no zilās līnijas atvairīja Grīnfogels, taču veiklākais pie atlēkušās ripas bija pieredzējušais Aleksandrs Macijevskis (1:0). Mirkli vēlāk Aleksandrs Kerčs juniors nodemonstrēja savu individuālo meistarību, tiekot garām vairākiem pretinieku hokejistiem un izdarot metienu, bet uzdevumu augstumos bija Grīnfogels. Turpinājumā aktivizējās “Liepāja”, vairākas reizes liekot pasvīst lieliski spēlējošajam Uldim Čalpam, kurš vairākas reizes sarežģītās situācijās ne bez pūlēm glāba savu komandu.

Otrās trešdaļas sākumā laukuma saimniekus uz divām minūtēm mazākumā atstāja Jānis Straupe, un liepājnieki savu izdevību garām nepalaida. Raimonda Tūbeļa metiens no distances lidoja garām vārtiem, taču atsitās pret aizsargstiklu un izlēca Čalpas vārtu priekšā, kur acīgākais izrādījās Guntis Pujāts (1:1). Pēc zaudētajiem vārtiem mājinieki mazliet apjuka, un “Liepāja” bija pavisam tuvu, lai izvirzītos vadībā. Pat spēlējot mazākumā, viesi aizskrēja bīstamā pretuzbrukumā, taču nespēja šo iespēju pārvērst vārtu guvumā, tas ļāva ripu savākt Gatim Gricinskim, kurš ar lielisku piespēli atrada bijušo liepājnieku Artūru Mickeviču, aizsūtot viņu uz randiņu ar Grīnfogelu, kurš pārliecinoši raidīja ripu vārtos. Pēc brīža rezultāts uz tablo vēstīja jau 4:1. Vispirms Renārs Valters izmānīja Grīnfogelu no vārtiem, piespēlēja Gatim Gricinskim, kurš, ilgi nedomājot, trieca melno priekšmetu “Liepājas” cietoksnī, bet nepilnas piecas minūtes vēlāk Artjoms Karkotskis vēlreiz sarūgtināja klātesošos Liepājas fanus.

Pamatlaika pēdējā nogriežņa pašā sākumā Toms Hartmanis pārkāpa noteikumus, uz četrām minūtēm atstājot savu komandu mazākumā. Viesiem bija nepieciešamas 33 sekundes, lai Māris Diļevka vienus vārtus atgūtu (2:4). “Liepāja” turpināja savu ofensīvu un bija pavisam tuvu, lai rezultātu samazinātu līdz minimumam, tomēr neticamā veidā glāba Čalpa. Lai gan mājinieki spēles grožus bija atdevuši pretiniekiem, taču vienā epizodē “Kurbads” pretuzbrukumā noķēra viesus, izskrienot divatā pret vienu aizsargu, un Viktors Jasjonis izšķīrās par labu metienam, raidot ripu tuvajā vārtu stūrī (5:2).

Jāpiezīmē, ka pirmo reizi finālsērijā būs nepieciešama septītā spēle, lai noskaidrotu Latvijas čempionus un līdz šim nevienai komandai, finālsērijā atrodoties iedzinējos 1-3, vēl nebija izdevies atspēlēties. Cīņā par čempionu titulu komandas tiksies 9.aprīlī Liepājā.

“Kurbads” – “Liepāja” 5:2 (1:0, 3:1, 1:1).

Vārti: 9:09 Macijevskis (Štāls, Salija) 1:0, 22:17 Pujāts (Tūbelis) 1:1, 30:09 Mickēvičs (Gricinskis, Čalpa) 2:1, 33:17 Gricinskis (Valters, Bluks) 3:1, 38:10 Karkotskis (Remiņš) 4:1, 45:02 Diļevka (Zabis, Tūbelis) 2:4, 51:34 Jasjonis (Zvirbulis) 5:2.

Soda minūtes: 14:10.

Metieni: 35:37.

Vārtsargi: Uldis Čalpa – Nils Grīnfogels.